Главная / Політика / Інтерпол зняв із розшуку міністра-втікача Захарченка

Інтерпол зняв із розшуку міністра-втікача Захарченка

Інтерпол зняв із розшуку міністра-втікача Захарченка

Інтерпол зняв із міжнародного розшуку колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та його заступника Віктора Ратушняка.

Про це повідомив керівник департаменту спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк в інтерв’ю «Фокусу».

«Буквально місяць тому були зняті з міжнародного розшуку за звинуваченням в розтраті коштів колишній міністр внутрішніх справ Захарченко та його заступник Ратушняк», — сказав Горбатюк.

За його словами, Інтерпол постійно відмовляє українському слідству в оголошенні в розшук фігурантів справ Майдану. Там вбачають можливі ознаки політичних переслідувань.

«Нещодавно зіткнулися навіть з відмовою виставляти розшукуваних з так званою синьою картою. Червона картка означає, що всі країни Інтерполу повинні затримувати таку людину, а синя — просто повідомляти про її переміщення. Адже у нас з багатьма країнами, в тому числі європейськими, є двосторонні домовленості про екстрадицію. І коли ми дізнаємося, що підозрюваний в’їхав у якусь країну, просимо владу цієї країни затримати його, надаючи необхідні документи. Але нам відмовили навіть у цьому, причому в українському, а не в центральному офісі Інтерполу, з тієї ж мотивацією», — зазначив Горбатюк.

Новини по темі:  Мартиненко заявив, що не тікатиме з України й не буде просити політичного притулку