Домой / Політика / «Ми переграли Росію» — Порошенко

«Ми переграли Росію» — Порошенко

"Ми переграли Росію" - Порошенко

Зрив угоди про Асоціацію з ЄС був частиною гібридної війни з боку Росії. Але українська дипломатія переграла Кремль. Про це заявив президент Петро Порошенко під час візиту у Дніпропетровську область.

«Прожили чотири дуже важкі роки. Росії забракло часу, аби змиритися з існуванням незалежної Української держави. Інстинкти, рефлекси та фобії Москви залишаються за 100 років абсолютно незмінними.

Вже очевидно, що спецоперація Кремля зі зриву підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом теж була частиною гібридної війни проти України. Спочатку — налякати Януковича і Азарова. Це була абсолютна несамостійна людина, яка отримала наказ з Москви і підписувати цю угоду не збиралася», — сказав він.

Порошенко назвав 4-ту річницю Майдану «дуже особливою».

«З 1 вересня 2017 року Угода про асоціацію була ратифікована всіма країнами-членами ЄС, не зважаючи на будь-які референдуми під російським впливом», — продовжив він.

«Українська дипломатія впоралася з непростим завданням. Ми переграли Росію», — заявив Порошенко.

«Угода діє. За десять місяців поточного року наш експорт до Євросоюзу зріс на 30%, а частка ЄС у зовнішній торгівлі України досягла майже 43%», — продовжив глава держави.

«Зробимо все, щоб Україна швидше повернулася в Європу», — заявив Порошенко та вказав на асоціацію з Шенгенською зоною. «Тобто, поглиблення безвізу», — додав він.

«Ще одна позиція — орієнтир на митний союз. Щоб не було ніяких митних перевірок і ми створили єдиний митний простір з ЄС», — сказав Порошенко.

Новини по темі:  Нормандський формат поставлено "на паузу" – Геращенко