Домой / Політика / В Угорщині заявили про право закордонних угорців на автономію і громадянство

В Угорщині заявили про право закордонних угорців на автономію і громадянство

В Угорщині заявили про право закордонних угорців на автономію і громадянство

За спрощеною процедурою у країнах Карпатського басейну угорське громадянство отримали 870 тисяч людей.

Віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн заявив, що етнічні угорці, які живуть за кордоном, мають право виступати за автономію та угорське громадянство.

Про це він сказав в ефірі телеканалу М1, йдеться на сайті угорської партії «Fidezs».

За словами політика, в угорському суспільстві та в угорському парламентському політикумі «існує спільний консенсус» щодо того, що угорці за кордоном мають право виступати за автономію, угорське громадянство та право голосу за це рішення.

«Угорське громадянство для закарпатців – це не тільки емоційне питання, а й екзистенційне, оскільки дозволяє вільно пересуватися світом. Уряд прагне до цього, аби після сотні років репресій від «Тріанону» люди відчули переваги бути громадянином Угорщини», — сказав Шем’єн.

Він також додав, що уряд Угорщини несе відповідальність за всіх закордонних  угорців і виконує всі свої зобов'язання перед ними, в тому числі, через надання громадянства.

Зокрема, незабаром присягу прийме мільйон угорців за кордоном. За його словами, за спрощеною процедурою у країнах Карпатського басейну угорське громадянство отримали 870 тисяч людей.

ВідеоУкраїна та Угорщина знайшли спільну мову в питанні нового освітнього закону

Також Шем’єн згадав український закон про освіту. За його словами, на Закарпатті саме угорський уряд підтримує всю інституційну систему.

«Це стосується матеріальної допомоги лікарям, вчителям, забезпечення безкоштовного харчування для дітей молодшого віку, доставки вакцин, щоб допомогти нашим національним братам, адже це наш природній конституційний обов’язок», – заявив Шем'єн.

Однак, за його словами, нині цю структуру  жорстоко атакували. Він зазначив, що допоки в Україні не зміниться мовне законодавство, до того часу угорський уряд перешкоджатиме всім важливим для України ініціативам.

Новини по темі:  Трамп прийняв Клімкіна4

Нагадаємо, 13 жовтня, у Будапешті під посольством України в Угорщині відбулася акція за «самовизначення Закарпаття». Демонстранти виступають за «самовизначення Закарпаття і свободу русинським, польським, болгарським, румунським, вірменським національним громадам, які проживають на території нинішньої України» і виражають протест проти «варварства путчистів, які захопили в полон Україну і разом з нею угорських національних братів». 

ВідеоВікторія Сюмар назвала заяву Угорщини щодо України оголошенням холодної війни

Так, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України «Про освіту», яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами — державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт вимагатиме введення санкцій проти України, якщо та не відкличе закон про освіту. У грудні очікується висновок Венеціанської комісії щодо закону України «Про освіту».