Главная / Політика / Україна і США в ООН не підтримали резолюцію РФ про «героїзацію нацизму»

Україна і США в ООН не підтримали резолюцію РФ про «героїзацію нацизму»

Україна і США в ООН не підтримали резолюцію РФ про "героїзацію нацизму"

Україна і Сполучені Штати Америки на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй проголосували проти російського проекту резолюції про «боротьбу з героїзацією нацизму», який підтримали делегати 125 країн.

Як повідомляє УНІАН, дві делегації — США і України — виступили проти, 51 країна утрималася. Серед тих, хто утримався — члени Європейського союзу, Австралія, Грузія і Туреччина.

У документі наголошується, що всі держави повинні заборонити будь-яке «вшанування нацистського режиму».

Представник США безпосередньо перед голосуванням запропонував 20 поправок до проекту резолюції. Російська делегація як основний автор заявила, що ці пропозиції «мають відверто провокаційний характер, оскільки спрямовані на докорінну зміну суті і характеру ініціативи». Представник РФ закликав всі делегації проголосувати проти поправок США. В результаті пропозиції Вашингтона було відхилено. За них проголосували тільки США, Ізраїль і Україна. Представники 81 делегації виступили проти поправок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США і Росія домовились по миротворцях — ЗМІ

Пояснюючи свою позицію, представник України Ігор Єременко нагадав, що його країна зазнала величезних втрат в боротьбі з нацизмом: за час Другої світової війни загинуло понад 8 мільйонів українців. Але, на думку українського дипломата, «проект було внесено не заради боротьби з нацизмом, а для того, щоб спотворити висновки Нюрнберзького трибуналу».

Єременко заявив, що в Російській Федерації «на підйомі радикалізм, неонацизм і ксенофобія» і наголосив, що, пропонуючи припиняти нацизм, Росія сама вдається до подібних актів, продовжуючи окупацію території України.

Новини по темі:  Рубикон Порошенко: достижения и провалы