Главная / Політика / Клімкін: Польща офіційно не підтвердила заборону на в’їзд В’ятровичу

Клімкін: Польща офіційно не підтвердила заборону на в’їзд В’ятровичу

Клімкін: Польща офіційно не підтвердила заборону на в'їзд В’ятровичу

Це питання українські дипломати намагалися з’ясувати в МЗС.

Польща офіційно не підтвердила введення заборони на в'їзд голові Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі одного із українських телеканалів, — передають «Українські Новини».

ВідеоУ польському сеймі з'ясовуватимуть, чому Польща свариться з Україною

«Польська сторона нам цього не підтверджує. Ми намагалися це з'ясувати в міністерстві закордонних справ Польщі», — сказав міністр.

Раніше Сейм Польщі вирішив розглянути питання погіршення стосунків своєї країни з Україною внаслідок низки різких заяв урядовців із Варшави. Опозиціонери в парламенті критикують владу за невміння будувати взаємини з найближчими сусідами.

«Не всі у Польщі думають так, як Ващиковський і уряд «Права і Справедливості». Є багато політиків, які хочуть будувати добрі стосунки з Україною. А те, що говорить Ващиковський, треба трактувати як невміння вести закордонну політику ним і сьогоднішнім урядом. Шкода, що такі заяви лунають у бік нашого доброго сусіда – України», — зауважив депутат Кшиштоф Пашик.

Водночас Кабінет президента Польщі Анджея Дуди пристав на пропозицію президента України Петра Порошенка провести спільні консультації для вирішення українсько-польської кризи. Нагадаємо, що польський президент раніше також виступив з жорсткою заявою — чекає, що серед українських високопосадовців не буде людей з антипольськими і націоналістичними поглядами.

Позитивна реакція польскої сторони на пропозицію Порошенка провести консультації може стати першим кроком у вирішенні кризової ситуації. Українську делегацію нині запрошують у Варшаву, але дата переговорів поки що невідома.

Новини по темі:  Особливий статус Донбасу і зняття блокади - озвучили позицію Росії по майбутньому Мінських угод