Домой / Політика / Лідер фракції “БПП” пояснив позицію Порошенка щодо нового Виборчого кодексу

Лідер фракції “БПП” пояснив позицію Порошенка щодо нового Виборчого кодексу

Лідер фракції "БПП" пояснив позицію Порошенка щодо нового Виборчого кодексу

Лідер пропрезидентської фракції не підтримав цей документ.

Глава фракції “БПП” у Верховній Раді Артур Герасимов пояснив позицію президента України Петра Порошенка щодо нового Виборчого кодексу.

“Задавали [Порошенку] питання [щодо Виборчого кодексу] на засіданні фракції, відповідь дуже чітка: “Правила того, як обирається парламент, вирішує сам парламент”, – сказав нардеп в ефірі ток-шоу “Право на владу” на телеканалі “1+1”.

Сам Артур Герасимов не підтримав новий Виборчий кодекс. Він вважає його застарілим. Герасимов згоден, що закон про вибори змінювати треба, але не за тим документом, який ухвалили в першому читанні.

Нагадаємо, 7 листопада парламент 226 голосами ухвалив у першому читанні Виборчий кодекс, якого в Україні поки що не існує, є лише окремі закони. Автори законопроекту – голова Верховної Ради Андрій Парубій та народні депутати Олександр Черненко й Леонід Ємець. 

Документ, зокрема, передбачає, що на парламентських виборах пропонується ввести систему регіональних відкритих списків. Також пропонують встановити 4% виборчий бар’єр для проходження партій до парламенту. Нині – це 5%. 

ВідеоГерасимов пояснив, чому не голосував за новий виборчий кодекс

 

Новини по темі:  Відпочивали у відпустці, а тоді пішли на канікули - Комітет виборців назвав найменш трудолюбивих нардепів