Домой / Політика / Експерт пояснив, як отримати кращу Раду

Експерт пояснив, як отримати кращу Раду

Експерт пояснив, як отримати кращу Раду

Ухвалення Виборчого кодексу дозволить обрати на наступних виборах якісніший парламент. Про це Gazeta.ua сказав директор Комітету виборців Олексій Кошель.

“З кодексом отримаємо нову якість парламенту. Туди пройдуть ті, хто має реальну підтримку на місцях, а кількість київських політичних еліт зменшиться.

Про документ у суспільстві говорять ще з кінця 1990-х, щоб у ньому прописати усі вибори.

Кодекс дасть професійні виборчі комісії, де кожен член має отримати сертифікат. Тоді не буде такого безладу, як на останніх виборах до територіальних громад, коли олівцями у бюлетені вносили правки. Купувати голоси стане складніше і зменшиться торгівля місцями у списку. Звичайно, шукатимуть “комфортні” округи і конкурентів, але корупція стане не настільки масштабною. У парламенті вже не буде масажистів, охоронців і водіїв, як під час попередніх скликань.

Партії розвиватимуться, виборці самі обиратимуть з поміж-кандидатів, що стане кроком уперед.

Треба дописати повну заборону політичної реклами, що здешевить вибори. Вони стануть доступними не тільки для багатих олігархічних партій і кандидатів.

Паралельно маємо змінити інше законодавство, щоб за купівлю і продаж голосів дійсно наставав кримінал (понад 90 відсотків справ за порушення на місцевих виборах 2015 року розвалилися на етапі слідства). Тоді реформа дійсно буде повноцінною”, – каже Олексій Кошель.

Новини по темі:  "Ніхто і ніколи не втягне Білорусь у війну проти України" - Порошенко з Лукашенком