Главная / Політика / Парубій розповів, коли підпише закон про медичну реформу

Парубій розповів, коли підпише закон про медичну реформу

Парубій розповів, коли підпише закон про медичну реформу

Раніше парламент 240 голосами ухвалив закон щодо медреформи.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій прогнозує підписання закону про медичну реформу після відхилення парламентом проекту постанови, якою пропонується скасувати ухвалення цього закону.

Про це пише Укрінформ.

«Наскільки мені відомо, була подана постанова, яка, власне, ставить вимогу проголосувати за неприйнятність прийняття медичної реформи. Згідно з регламентом, якщо така постанова зареєстрована, Верховна Рада України має цю постанову розглянути, відхилити і тільки після цього відкривається шлях до підписання», — зауважив Парубій.

За його словами, реєстрація такого проекту постанови суттєво не затягне час підписання закону, оскільки комітету і апарату парламенту потрібен час для підготовки закону до підпису із врахуванням усіх пропозицій і поправок.

ВідеоГроші за пацієнтом та загальний тариф: що потрібно знати українцям про реалізацію медичної реформи

«Не бачу в тому великих труднощів, тому що і комітету, й апарату Верховної Ради близько тижня — 10 днів доведеться опрацьовувати всі зміни і всі положення, які були під час дискусії в парламенті прийняті для того, щоб підготувати його (закон — ред.) до підпису. Але якщо ця постанова подана, вона повинна бути відхилена, і очевидно, як голова Верховної Ради, я поставлю її в перший же день роботи Верховної Ради в пленарному режимі на відхилення», — підкреслив голова ВР.

Нагадаємо, що 19 жовтня парламент 240 голосами ухвалив закон щодо медреформи “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів”.

Але проголосована реформа геть не означає, що завтра українці підуть до лікарні, а там усе докорінно змінилося. Ні. Від наступного року все почнеться з первинної ланки. Спеціалізовані багатопрофільні лікарні мають перехідний період до 2020-го року. За ці два роки, що попереду, вони мають навчитися вести облік послуг. І хоч приблизно зрозуміти, що і скільки коштує. І то не всі, а тільки пілотні лікарні. Це дасть і сигнали МОЗу, чи, бува, ніде вони не прорахувалися. Ну, а українці відчують це на власній шкірі. І значно швидше, аніж декларовані два перехідні роки.

Новини по темі:  Савченко подала до суду клопотання щодо взяття переговорника Рубана на поруки