Домой / Політика / Порошенко розповів, коли планує запустити Антикорупційний суд в Україні

Порошенко розповів, коли планує запустити Антикорупційний суд в Україні

Порошенко розповів, коли планує запустити Антикорупційний суд в Україні

Президент хоче, щоб депутати впродовж декількох тижнів представили узгоджений законопроект.

У разі ухвалення закону про Антикорупційний суд Верховною Радою президент України Петро Порошенко готовий підписати його до кінця року.

Про це він заявив під час відвідання 10-го мобільного прикордонного загону Держприкордонслужби.

«Наголошую, що графік створення нового суду, як я його собі уявляю та планую, передбачає ухвалення остаточне, підписання президентом Закону «Про Антикорупційний Суд» до кінця поточного року. Це є абсолютно реально», — наголосив він.

Як зазначив Порошенко, незабаром Верховна Рада в першому читанні розглядатиме новий бюджет України на 2018 рік.

«Найдопитливіші з журналістів та фінансових аналітиків помітили, що в ньому була передбачена одна дуже важлива стаття – це фінансування Антикорупційного суду, яка була внесена за моїм наполяганням. Що це означає? Це – індикатор, який свідчить про твердий намір керівництва держави запустити наступного року в роботу цей принципово новий судовий орган», — пояснив він.

Водночас Порошенко додав, що ухвалення закону про Антикорупційний суд було заблоковано двома депутатськими законопроектами, після чого парламент звернувся до Венеціанської комісії і вже отримав її висновки.

«Ще минулого року в Законі «Про судоустрій і статус суддів», який був внесений мною, також з’явилася норма про Антикорупційний суд. Тепер я наполягаю і наголошую на тому, щоби за участю представників всіх фракцій негайно почалася робота з розробки нового проекту, де будуть враховані всі пропозиції Венеціанської комісії», — сказав глава держави.

До того ж він запевнив, що готовий делегувати свого представника до робочої групи, щоб «впродовж буквально кількох тижнів був представлений узгоджений законопроект».

«Якщо цього не буде зроблено, я вимушений буду взяти ініціативу на себе», — резюмував президент.

Новини по темі:  Інформація про мій поганий стан значно перебільшена - Кравчук

Нагадаємо, Порошенко закликав до негайного створення антикорупційного судового органу. «Невідкладним є питання створення спеціального антикорупційного судового органу. Цей орган має бути сформований на конкурсній основі із суддів з бездоганною репутацією», – заявив він. Президент наголосив, що цей орган має бути «залежним лише від закону, але вільним від будь-яких сторонніх впливів».

У ЄС виступили за створення в Україні антикорупційної палати замість окремого суду. Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер за результатами саміту Україна-ЄС. «Євросоюз вимагав від України створити спеціалізований антикорупційний суд. Нині ми погодилися з тим, щоб Україна створила у рамках своєї судової системи спеціалізовану палату з цього питання, то цього буде достатньо», — пояснив Юнкер.

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що він проти створення окремого антикорупційного суду. На думку генпрокурора, це буде зробити легше, оскільки така палата буде створюватися на основі існуючої матеріальної бази.

За словами директора НАБУ Артема Ситника, спеціальний антикорупційний суд може з'явитися в Україні вже 2017 року. Для цього 1 лютого Верховна Рада зареєструвала законопроект про створення антикорупційного суду. Проектом закону пропонується створити Вищий антикорупційний суд з 70 суддів, яким будуть підслідні всі справи НАБУ і САП.