Главная / Політика / Поклонська заперечила наявність у неї українського громадянства

Поклонська заперечила наявність у неї українського громадянства

Поклонська заперечила наявність у неї українського громадянства

Згідно із законом, особа з подвійним громадянством не може бути обрана до Думи.

«Депутатка» російської Держдуми РФ і та екс-«прокурорка» окупованого Росією Криму Наталя Поклонська заперечила наявність у неї українського громадянства, про що повідомлялося в офіційній відповіді адмінстрації президента Петра Порошенка.

Про це повідомляє РБК.

Поклонська сказала, що указ про позбавлення її громадянства підписав ще Віктор Янукович: «У березні 2014 року в установленому порядку я вийшла з громадянства України і є громадянкою Росії». За її словами, Янукович підписав відповідний указ 21 березня 2014 року. Вона додала, що «він на той момент був в Ростові і був легітимним президентом«.

Поклонська також послалася на документ за підписом президента України Петра Порошенка від 26 березня 2016 року про персональні санкції проти тих, хто мав стосунок до справи Савченко, Кольченка і Сенцова, де колишня «прокурор» Криму вказана як громадянка Росії. «Заплуталися трохи», — вважає вона.

Згідно із законом РФ, особа з подвійним громадянством не може бути обрана до Думи.

«Згідно із законом від 1994 року про статус члена Ради федерації і статус депутата Держдуми подібна практика заборонена. У третьому пункті першої статті прямо сказано, що російський депутат не має право бути громадянином іншої країни, крім Росії. Можна згадати кілька подібних звинувачень, після яких відповідна комісія Держдуми розглядала такі випадки, але, наскільки я пам'ятаю, ніхто з депутатів за подвійне громадянство притягнутий не був», – повідомив керівний партнер адвокатського бюро «Дмитро Матвєєв і партнери» Дмитро Матвєєв.

А адвокат Вадим Прохоров додав, що особи, які мають подвійне громадянство, зовсім не можуть обиратися. «Виборчкоми всіх рівнів ретельно за цим стежать, адже подвійне громадянство нібито важливе для безпеки країни», – додав він.

Новини по темі:  Новинський і Шуфрич проти. Поіменне голосування щодо арешту Савченко

ВідеоУ Росії жартома пропонують канонізувати Наталію Поклонську

Нагадаємо, що Поклонська, яка раніше працювала в органах прокуратури України, вже давно має громадянство Росії. 2016 року її обрали до Державної думи від путінської «Єдиної Росії». Верховна Рада визнала вибори до Держдуми нелегітимними, оскільки їхнє проведення на тимчасово окупованій території Криму є порушенням Конституції України.