Главная / Політика / Претензії Угорщини щодо мов в Україні звучать неприродно – глава МЗС Польщі

Претензії Угорщини щодо мов в Україні звучать неприродно – глава МЗС Польщі

Претензії Угорщини щодо мов в Україні звучать неприродно – глава МЗС Польщі

Поляки відмовилися підписувати спільні документи з угорцями з приводу українського закону про освіту.

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський відмовив угорському колезі Петеру Сийярто в спільному підписанні листа з претензіями до офіційного Києва щодо нового закону про освіту. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на польське видання Rzeczpospolita та угорське Heti Valasz.

На думку Ващиковського, закон не є аж такою проблемою, через котру Варшава могла б оголосити про перегляд угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною та блокувати подальші євро інтеграційні наміри Києва. «Я не буду засуджувати це, тому що це двостороння справа між Угорщиною та Україною. Однак я не буду політизувати цю проблему, з огляду на труднощі України, які обумовлені російською агресією», — пояснив глава МЗС Польщі.

ВідеоПольща та Угорщина звинувачують Україну у порушенні угоди про асоціацію з ЄС

Поляк пояснив, що український закон регулює ситуацію з російськими школами, і практично не зачіпає польської меншини. «Але я розумію ситуацію, яка склалася для угорців: вони проживають на більшій території, і також більше шкіл, де угорська служить основною мовою. Але, чесно кажучи, це для мене звучить неприродно, тому що люди, які живуть в Україні, повинні розуміти обидві мови», — зізнався Ващиковський.

Раніше повідомлялося, Україна та Угорщина дійшли згоди у мовних питаннях, пов`язаних з законом про освіту. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Під час спільного брифінгу з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним і міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом Гриневич зазначила, що надалі модель, за якою навчатимуться діти в угорських школах, буде створюватися спільно з угорською громадою. А всі необхідні корективи будуть вноситися в нову редакцію закону, навчальні плани для відповідних шкіл, нові підручники і методичні матеріали з підготовки вчителів.

Новини по темі:  Шестеро активістів та четверо поліцейських постраждали в сутичках під Радою