Главная / Політика / Порошенко телефоном обговорив з президентом Румунії скандальний закон про освіту

Порошенко телефоном обговорив з президентом Румунії скандальний закон про освіту

Порошенко телефоном обговорив з президентом Румунії скандальний закон про освіту

Президент Румунії підтвердив незмінність підтримки територіальної цілісності, незалежності та суверенітету України.

Президент України Петро Порошенко провів телефону розмову з Президентом Румунії Клаусом Йоханнісом.

Про це повідомляє прес-служба Порошенка.

Зазначається, що лідери країн обговорили Закон України «Про освіту» в частині захисту мовних прав національних менших, а також актуальні питання українсько-румунських відносин.

«Президент Румунії підтвердив незмінність підтримки територіальної цілісності, незалежності та суверенітету України», — йдеться у повідомленні.

Порошенко запросив Йоханніса здійснити візит до України найближчим часом.

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України «Про освіту», яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами — державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

ВідеоУкраїнський закон про освіту підкинув дров у вогонь політичної агітації угорців та румунів

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн. «Держдума» РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

Натомість експерти Ради Європи позитивно оцінили закон про освіту в Україні. 28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін спрямував закон про освіту на розгляд Венеціанської комісії.

12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо закону і за результатами ухвалила резолюцію з рекомендаціями для України. Зокрема, на думку делегатів, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою і істотно скорочує їхні права, що стурбувало членів Асамблеї. До того ж зазначається, що до отримання висновків Венеціанської комісії «Асамблея вважає передчасним займати визначену позицію щодо будь-яких правових питань».

Новини по темі:  Із фракції БПП вийшли два нардепи