Домой / Політика / Політолог розповів про ігри в Раді

Політолог розповів про ігри в Раді

Політолог розповів про ігри в Раді

Політики граються на темі виборів за відкритими списками. Про це Gazeta.ua сказав політолог Микола Давидюк.

“За відкриті списки не голосували, бо у Раді половина мажоритарників. Вони витрачають гроші на округи.

Натомість практично всі партії заміряли закони зі своїми рейтингами. Якщо не бачили для себе електорального бонусу, то не голосували. Не було консенсусу. Пропонували партійні закони, а не загальнонаціональний. Ніхто не може пояснити виборцеві у трьох реченнях, що хочуть прийняти. У світі більше 40 різних систем відкритих списків. Чим складніше пояснюють – тим більше маніпуляцій, щоб потім фальшувати результати.

Політикам треба сідати за стіл із науковцями, міжнародними експертами і написати якісний документ, а не гратися гаслами про “відкриті списки”.

Закон має унеможливити адмінресурс і забезпечувати нормальний підрахунок голосів. Бо ніч виборів має більш важливу роль, аніж два місяці кампанії.

Питання “Бути мажоритарці чи ні?” – дискусійне. Бо є мажоритарники, які працюють набагато краще за списочників. І навпаки — є мажоритарники, які після скупки голосів жодного разу не повертаються на округ. А потім представники списків приїжджають у області, міста і допомагають цілим регіонам”, – каже Микола Давидюк.

Новини по темі:  Во фракцию БПП вошли четыре депутата