Домой / Політика / Порошенко робить величезну політичну помилку

Порошенко робить величезну політичну помилку

Порошенко робить величезну політичну помилку

Президент Петро Порошенко не хоче парламентських виборів за відкритими списками. Про це Gazeta.ua сказав колишній віце-прем’єр і голова Секретаріату президента Ющенка Олег Рибачук.

“За три роки після Революції гідності суспільство вперше змусило депутатів почати говорити про скасування ганебного закону Януковича. За ним Україна продовжує обиратися вже при президентові Порошенкові, хоча той обіцяв: при мені будуть відкриті списки.

Українці чудово розуміють — так далі бути не може. Маємо змішану систему із закритими партійними списками і ускладненим адмініструванням, не фахові виборчі комісії різних рівнів, “прострочене” ЦВК (три роки тому сплив термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК. Вони продовжують виконувати свої обов’язки на підставі змін до закону про Центральну виборчу комісію. – Gazeta.ua).

Більшість людей не бачать мажоритарки у парламенті. 70-80% мажоритарників взагалі не беруть участі у роботі Верховної Ради, при цьому займають половину депутатських крісел. І на окрузі їх немає. То краще, щоб партія пропонувала на область 5-20 кандидатів і виборці обирали, кого із них вони хочуть бачити у парламенті.

Свого часу Янукович як гумусом удобрював і клеїв мажоритарниками коаліцію. Зараз така проблема у “БПП”. У парламенті не хочуть приймати рішення — кожна фракція кидає свій законопроект, не підтримує інший і голоси ніколи не набираються. Це було видно по вечірньому засіданні. Голосів би вистачило, якби президент прийняв рішення.

Порошенко робить величезну політичну помилку – починає через свою фракцію із “Народним фронтом” “нарізати” мажоритарні округи. Бо не впевнений у своєму політичному майбутньому після парламентських виборів. Порошенкові не потрібні відкриті списки.

Є варіант, що Верховна Рада проголосує за Виборчий кодекс Парубія. Якщо і його не ухвалять, то відповідальність покладається на президента. Тоді мусить подати свій законопроект. Але Порошенко це зробить тільки тоді, коли політичний біль стане нестерпним. До цього його може змусити суспільство. Порошенко може і не мріяти про вибори на другий термін, якщо матиме тавро “Я — за закон Януковича”.

Новини по темі:  Стець подав у відставку

Теперішня система дозволяє тим, у кого є великі гроші, зберегтися у владі. А відкриті списки можуть зробити таких людей непрохідними, бо ніхто не гарантуватиме місця у списку”, – сказав Олег Рибачук.