Главная / Політика / Рада несподівано почала розгляд медичної реформи. Онлайн-трансляція

Рада несподівано почала розгляд медичної реформи. Онлайн-трансляція

Рада несподівано почала розгляд медичної реформи. Онлайн-трансляція

Парламент розглядає законопроект у другому читанні.

Верховна Рада розпочала розгляд законопроекту «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» у другому читанні.

Зазначимо, проект закону представила заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

За її словами, загалом нардепи внесли до законопроекту 893 поправки, з яких враховано 413.

Своєю чергою заступник голови депутатської фракції ”Блок Петра Порошенка” Сергій Березенко раніше анонсував розгляд медреформи у четвер, 19 жовтня.

Нагадаємо, Верховна Рада планувала проголосувати за законопроект щодо медичної реформи 7 вересня після проходження усіх комітетів та доопрацювань, але він не отримав достатньої підтримки в сесійній залі. Згодом голова ВР Андрій Парубій повідомляв, що голосування відбудеться сьогодні, 17 жовтня.

ВідеоСтрахова медицина по-українськи: основні моменти медреформи

Ключовими пунктами медреформи є: гроші ходять за пацієнтом, лікарям платять за надані послуги, страхова медицина, вибір сімейного лікаря, міжнародні протоколи лікування. Цей документ має запустити нову модель фінансування. Він передбачає зміни у фінансуванні лікування, зокрема, заснування системи державного соціального медичного страхування. Застраховані особи можуть отримати медичні послуги та ліки повністю або частково за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування в закладах охорони здоров'я будь-якої форми власності та в осіб-підприємців. Серед новинок, які має привнести реформа у сферу медицини, стане зростання зарплат і нове устаткування для бригад швидкої допомоги.

Новини по темі:  Профільний комітет Ради підтримав скасування декларацій для громадських активістів