Главная / Політика / Transparency Іnternational буде домагатися розсекречення рішення про конфіскацію $1,5 млрд Януковича

Transparency Іnternational буде домагатися розсекречення рішення про конфіскацію $1,5 млрд Януковича

Transparency Іnternational буде домагатися розсекречення рішення про конфіскацію $1,5 млрд Януковича

Також в організації вважають, що ця справа може опинилися в Європейському суді з прав людини.

Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency Іnternational (TI) має намір домагатися розсекречення рішення суду, на підставі якого було конфісковано в держбюджет 1,5 млрд доларів, арештованих на рахунках колишнього президента Віктора Януковича і його оточення.

Про це в інтерв'ю «Українським Новинам» повідомив виконавчий директор TI в Україні Ярослав Юрчишин.

«Думаю, що це буде тривалий судовий процес, але ми доб'ємося відкриття (рішення), оскільки наші юристи переконані — юридичних підстав для закриття цього рішення немає. Зараз триває багато маніпуляцій щодо того, що нібито ми вимагаємо повернути ці гроші власникам, хоча, якщо банально прочитати наш позов, там немає жодної іншої вимоги, крім відкриття інформації про рішення», — сказав він.

Також в організації вважають, що Європейський суд з прав людини може вимагати в України перегляду рішення суду про конфіскацію.

«Є великий ризик оскарження цього рішення в Європейському суді з прав людини. Чи будуть це робити адвокати фігурантів санкційного списку? Це питання. Беручи до уваги те, що в системі виведення цих коштів були задіяні офшорні юрисдикції, цілком імовірно, що, власне, вони й будуть оскаржувати це рішення. Якщо насправді були допущені процесуальні помилки, Європейський суд з прав людини може вимагати в України переглянути це рішення», — сказав він.

На думку Юрчишина, перспектива оскарження цього рішення в апеляції й касації в Україні невелика.

Раніше Transparency International закликала Раду домогтися оприлюднення рішення суду про конфіскацію $1,5 млрд Януковича.

 

Новини по темі:  Медреформа: що чекає українського пацієнта і лікаря