Домой / Політика / СБУ заявила про можливі церковні провокації та назвала їхніх потенційних організаторів

СБУ заявила про можливі церковні провокації та назвала їхніх потенційних організаторів

СБУ заявила про можливі церковні провокації та назвала їхніх потенційних організаторів

У Києві можливі провокації щодо будівель Московського патріархату.

За потенційно можливими провокаціями в Києві щодо будівель Української православної церкви Московського патріархату стоять представники так званого «Комітету порятунку України» – колишні українські політики та втікачі до Росії.

“Останніми днями російські та окремі вітчизняні ЗМІ активно поширюють інформацію щодо провокацій, які начебто готуються українськими національно-патріотичними силами відносно культових споруд УПЦ МП у м.Києві. СБУ офіційно інформує, що насправді за спробами організації цих провокацій та їх інформаційним супроводом безпосередньо стоять представники так званого «Комітету порятунку України», які несуть персональну відповідальність за організацію масових вбивств мирних громадян під час Революції Гідності та розв’язування військової агресії РФ проти України”, – ідеться в повідомленні Служби безпеки України.

За оперативними даними СБУ, “до виконання провокацій планується залучити членів окремих вітчизняних громадських організацій, які активно співпрацюють з російськими спецслужбами та їхніми політичними проектами в Україні ще від початку 2000-х років. Так, разом із представниками «Євразійського молодіжного руху» Олександра Дугіна псевдопатріоти з цих організацій причетні до здійснення ряду антиукраїнських акцій – пошкодження пам’ятника воїнам УПА в Харкові у грудні 2006 року, знищення пам’ятного знаку на честь прийняття Конституції України на горі Говерла у жовтні 2007 року та інших”.

СБУ запевняє, що “вживатиме вичерпних заходів для попередження будь-яких провокацій та спроб дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію у місті Києві та в державі в цілому”.

Нагадаємо, “Комітет порятунку України” організували колишні українські високопосадовці, які разом із екс-президентом Віктором Януковичем втекли до Росії. Чимало з них оголошені в розшук, перебувають під санкціями. “Комітет порятунку України” створив 2015-го колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Новини по темі:  Новий адвокат Януковича проситиме три місяці для ознайомлення зі справою