Домой / Політика / “Найбільшу загрозу для влади становлять добровольці” – політолог

“Найбільшу загрозу для влади становлять добровольці” – політолог

Сказати, що політична ситуація в Україні незадовільна – применшити проблему. Рейтинг глави держави впав нижче 10%, але політологи кажуть, що це не має значення. На наступних виборах вирішальним буде не рейтинг довіри, а навпаки – антирейтинг, тобто ми обиратимемо не найкращого, а найменш огидного. За таких умов єдина надія на гіпотетичну “третю силу”, яка буде представлена гідним кандидатом. Чи може стати такою силою рух ветеранів АТО, чи є серед атовців справжній політичний лідер і чи здатен він щось змінити, про це ми поговоримо з політичним експертом Кирилом МИХАЛЬЧУКОМ.

Багато хто порівнює українській конфлікт, та конфлікт якій пережила Хорватія в 1991-1995 роках. Сьогодні Хорватія цілком успішна країна, а рух ветеранів визвольної війни чи не найвпливовіша політична сила країни. Чи зможуть ветерани АТО використати хорватський досвід, і стати рушійною силою, яка виведе Україну з кризи?

Дійсно є велика спокуса провести аналогії. Обидві країні зазнали агресії, обидві вимушені були захищати незалежність. Але Хорватія змогла вирішити свої проблеми, в той час як ми все ще знаходимось у стані війни і глибокої економічної кризи. Що ж стосується ветеранського руху в Україні, то за великим рахунком його просто нема. В Україні існує багато різноманітних ветеранських і навколо ветеранських об’єднань та громадських організацій. Більшість з них дрібні і обмежені в ресурсах, щоб відігравати якусь роль в суспільному житті держави. 99,9% спілок ветеранів АТО зайняті проблемами земельних ділянок, квартир, довідок, посвідчень. На політику чи громадську діяльність не вистачає часу.

 
"Найбільшу загрозу для влади становлять добровольці" - політолог

Чому на Ваш погляд склалася така ситуація?

У цьому є провина і самих ветеранів. Проявляються особливості нашого менталітету – де два українці, там три гетьмани. Тобто нехай я буду керівником організації, в якій окрім мене ще два заступника і яка взагалі неспроможна на якісь дії, ніж буду рядовим членом впливового руху. Але найголовніша причина – те, що таке становище цілком задовольняє діючу владу. Існуюча владна еліта, якщо можна її так назвати, настільки слабка, що неспроможна вижити в конкурентному середовищі. Тож зараз застосовуються всі методи, щоб роз’єднати, подробити та скомпрометувати ветеранські організації.

Новини по темі:  Після операції Насіров опинився в реанімації. Ексклюзив ТСН