Главная / Політика / Українські прикордонники не мають доступу до 150 кілометрів межі з Угорщиною — Матіос

Українські прикордонники не мають доступу до 150 кілометрів межі з Угорщиною — Матіос

Українські прикордонники не мають доступу до 150 кілометрів межі з Угорщиною - Матіос

Ділянка кордону фактично перебуває у приватних руках.

150 кілометрів українського кордону з Угорщиною є приватними земельними ділянками.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

«Так, фактично 150 км — це земельні ділянки, 2 га селищна рада наділила місцевих жителів. Після цього вони були акумульовані в окремо взятих руках, вибудувана комунікація, і там кластери взагалі «гуляйполівських» часів. Коли барон, кажуть у циган, хтось каже староста або старший на території керує центром цих людей, які захоплено дивляться на “руку дающу», — сказав він.

За його словами, прикордонники не мають повноцінного доступу до нього.

Військовий прокурор пообіцяв, що доповість про це генпрокурору Юрію Луценку.

«Я вважаю, що так не може бути, так не може тривати», — резюмував Матіос.

ВідеоМіністр МЗС Клімкін спробував владнати відносини із Угорщиною

Нагадаємо, у п’ятницю, 13 жовтня, у Будапешті під посольством України в Угорщині відбулася акція за «самовизначення Закарпаття». Демонстранти виступають за «самовизначення Закарпаття і свободу русинським, польським, болгарським, румунським, вірменським національним громадам, які проживають на території нинішньої України» і виражають протест проти «варварства путчистів, які захопили в полон Україну і разом з нею угорських національних братів». 

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України «Про освіту», яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами — державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Новини по темі:  Порошенко мав важливу розмову з Тіллерсоном щодо загострення ситуації на Донбасі

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт вимагатиме введення санкцій проти України, якщо та не відкличе закон про освіту.

У грудні очікується висновок Венеціанської комісії щодо закону України «Про освіту».