Главная / Політика / Корупціонерів можна карати без антикорупційного суду

Корупціонерів можна карати без антикорупційного суду

Корупціонерів можна карати без антикорупційного суду

Карати корупціонерів можна без створення антикорупційного суду. Проте реальні вироки будуть тоді, коли в Україні відбудеться справжня судова реформа. Бо те, що зараз назвали реформою насправді такою не є.
Про це в коментарі Gazeta.ua розповів журналіст і колишній прокурор Сергій Іванов.

«У нас немає судової системи. І можна розробляти будь-які блискучі операції, як НАБУ провело із Розенблатом. Як ми вже бачили Генпрокуратура і МВС затримували. Можна робити будь-які викриття, але якщо не поміняють всіх суддів, нічого не буде. Нам треба суд присяжних, більш жорстке покарання за корупцію. За розкрадання, якщо воно шкодить обороноздатності країни, у кримінальному кодексі варто передбачити довічне ув’язнення, чи підвищити покарання до 30-50 років, як у Сполучених Штатах. Для цього має бути справедливий суд. І це має стосуватися і служителів Феміди. Але судові перспективи справи без зміни системи в державі очевидні. Навіть Штепу випустили».

Антикорупційний суд не стане панацеєю від корупції:

«Я не вірю у доктрину антикорупційного суду. Ми просто множимо органи, де хтось освоює гранти і створює нові державні інституції, яких насправді вже достатньо. Головна проблема в тому, що ми нічого не змінили з часів Януковича. Створили багато органів — байдуже як вони називаються НАБУ чи САП. Їх не треба було б, якби працювали ефективно суди. У нас суди це не орган — це судова влада. Так написано в Конституції. Але в нас немає цієї гілки влади. Судді підпорядковуються парламенту, президенту, навіть Портнову, який у Москві. Але вони не підпорядковуються закону. Ми позбавлені однієї з гілок влади — найвагомішої. Через це виходить кастрована держава. Ні цей парламент, ні президент не змінять цю систему».

Новини по темі:  Князь Владимир стал победителем рейтинга выдающихся госдеятелей Украины

Поки що під прикриттям реформ силові відомства вибудовують свої вертикалі влади:

«У нас ніби все є. Але це симуляція. Це не справжні інституції. Зараз будують атикорупційну вертикаль. Матіос розбудовує військову вертикаль. На що перетворюється Україна? Це буде країна, де змагатимуться між собою спецназ, НАБУ, військові, МВС?»