Домой / Політика / Накопичувальна система пенсій: з’явилися подробиці

Накопичувальна система пенсій: з’явилися подробиці

 
Накопичувальна система пенсій: з'явилися подробиці

Українці молодше 35 років будуть зобов’язані збирати на пенсію вже з 2019-го.

Перший рік буде стягуватися 2% зарплати, але внесок збільшуватиметься на 1% в рік, доки досягне 7%, повідомляє “Сегодня”.

“Є три рівня пенсійної системи. Перший – солідарна система, туди йде наш обов’язковий єдиний соцвнесок в 22%. Другий – який введуть в 2019-м, – обов’язкова накопичувальна система. Третій – накопичувальна система, але добровільна”, – нагадав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За його словами, обов’язковий внесок в 22% до солідарної системи залишиться, а до нього додасться ще й внесок в накопичувальну – 7%. У підсумку українці будуть платити за свою майбутню пенсію 29% від зарплати. За словами керуючого директора групи ICU Григорія Овчаренка, майбутні накопичувальні рахунки відкриють в пенсійних фондах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Марія Василівна з Броварів отримає на 2 тисячі гривень більше” – Гройсман похвалився новими пенсіями

“Згідно із законом про пенсійне держстрахування, протягом перших 2 років після запуску накопичувальної системи буде діяти держфонд. А потім учасник зможе перевести накопичення в недержавний фонд”, – розповів Овчаренко.

Олег Пендзин зазначив, що накопичувальні системи добре працюють тільки там, де стабільна економіка, а тому потрібно захистити накопичені кошти від інфляції.

“Накопичені гроші не повинні знецінюватися. Необхідно продумати захист від інфляції і спосіб його примноження. Але це питання поки відкрите”, – говорить він.

Овчаренко заспокоює: “У плані є пункт про розробку механізму захисту заощаджень, тобто питання ще допрацюють. До того ж є приклади країн, де гарантується збереження заощаджень і мінімальної прибутковості”. Він зазначив, що накопичувальний рівень – це приватна власність, що належить учаснику, а тому вона може успадковуватися.

Новини по темі:  Витівка сина, загострення в АТО і дупа на Євробаченні: про що Порошенко говорив на прес-конференції