13.10.2017 15 Views

Відсьогодні 75% телеефіру буде україномовним

Відсьогодні 75% телеефіру буде україномовним

13 жовтня в Україні набрав чинності закон про мовні квоти на телебаченні, що зобов’язує загальнонаціональні канали не менш як 75% мовлення вести українською мовою.

Закон було опубліковано в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» 13 червня і набув чинності через 4 місяці від дня опублікування.

Відповідно до документа, передачі, фільми і новини, виконані державною мовою, повинні становити не менше 75% загальної тривалості передачі та фільмів у кожному з проміжків часу між 7:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00. Телерадіокомпанії місцевої категорії мовлення повинні транслювати не менше 60% ефіру українською мовою.

Телекомпанії, які мовлять мовами корінних народів України, забезпечують сумарний тижневий обсяг телемовлення державною мовою і мовою корінних народів в обсязі не менше 75%, при цьому не менше 30% — на державному.

Телекомпанії здійснюють трансляцію фільмів і передач, які не є їхнім власним продуктом, виключно державною мовою, за винятком фільмів і передач (крім дитячих і анімаційних), створених до 1 серпня 1991 року. При цьому фільми і передачі, трансляція яких допускається не українською мовою, субтитрируються державною мовою.

Допускається використання інших мов без дублювання й озвучування при репортажах із місця подій (крім мови та реплік репортерів), коментарях гостей передач, музичних кліпах, які містять текстовий супровід, і в творах мовами корінних народів України.

За невиконання вищевказаних вимог телерадіокомпанія оплачує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.

Previous У Клімкіна відреагували на ідею Угорщини переглянути асоціацію України з ЄС
Next У Пенсійному фонді пояснили, кому найбільше підвищать пенсії

You might also like

Рада отменит неудовлетворительную оценку Кабмину Яценюка

Коалиция согласилась отменить решение Рады о признании работы Кабмина неудовлетворительной.

Порошенко обсудил реформы с "друзьями" Украины

Порошенко провел заседание международного консультативного совета в Киеве с рядом иностранных дипломатов.

Турчинов запропонував «ефективну» альтернативу проведенню АТО на Донбасі

Секретар РНБО вважає, що АТО виконала свою функцію. Україна потребує нового формату захисту від гібридної війни, яку веде РФ. Про це сьогодні, 13 червня, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. На