13.10.2017 16 Views

У Клімкіна відреагували на ідею Угорщини переглянути асоціацію України з ЄС

У Клімкіна відреагували на ідею Угорщини переглянути асоціацію України з ЄС

Коментар вітчизняного МЗС починається зі слів про здивування.

Українські дипломати здивовані заявою голови МЗС Угорщини щодо можливого перегляду угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це йдеться в поширеній відомством із закордонних справ заяві.

“Угорщина має право порушувати будь-яке питання в рамках ЄС. Але рішення стосовно України не можуть прийматися без України, яка платить надзвичайно високу ціну за своє місце в Європі”, – наголошується в документі. Його автори підкреслюють, що європейське майбутнє було і залишається спільною метою всіх українських громадян, в тому числі угорської національності. “Саме під прапорами об’єднаної Європи відбулася Революція Гідності. Саме за європейське майбутнє Україна страждає від російської агресії”, – нагадують вітчизняні дипломати.

ВідеоУкраїнське МЗС сподівається на конструктивний діалог з Угорщиною

Вони нагадують, що звикли сприймати Угорщину в якості партнера, тому “неодноразово наголошували на своїй відкритості до предметних переговорів” щодо суперечливих питань, зокрема щодо закону про освіту та візиту представників угорського уряду на Закарпаття. Однак розуміння та зустрічні кроки зустрічали при цьому не завжди. “Проте, міністр закордонних справ України П.Клімкін готовий відвідати Будапешт 12 жовтня, а міністр освіти і науки України Л.Гриневич підтвердила готовність зустрітися з міністром людських ресурсів Угорщини З.Балогом у Києві 19 жовтня”, – повідомляють у МЗС.

“Ми готові до діалогу на міждержавному рівні, на рівні громад та у рамках міжнародних організацій. Ми чекаємо представників угорського парламенту як в Києві, так і в Закарпатті. Але дискусія має вестися на основі аргументів. Ми також запрошуємо наших європейських друзів і партнерів відвідати Закарпаття та поспілкуватися безпосередньо з жителями регіону для розуміння ситуації на місці”, – ідеться в поширеній заяві українського міністерства. 

Новини по темі:  Вопрос разрыва дипотношений с РФ на повестке дня не стоит – МИД

Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійятро заявив, що виступ  Угорщини та Румунії проти нового закону України “Про освіту” цілком природний. Посадовець сказав, що він розглядає ухвалення українського закону як “удар у спину” двом державам. 

Previous У селі біля Львова за гроші ЄС облаштували "око Бога"
Next Відсьогодні 75% телеефіру буде україномовним

You might also like

Эрдоган – Порошенко: Аннексию Крыма не признаем

Турецкий президент заверил украинского коллегу в неизменности позиции по Крыму. Новини по темі:  Філатов потролив “український тур” Саакашвілі скасуванням заборони на пересувні цирки у Дніпрі

Порошенко уволил Бирюкова с должности советника

Бирюков был советником президента с августа 2014 года. Новини по темі:  Киев направил ноту протеста за нападение на посольство в Москве

ЕС хочет, чтобы Украина осталась транзитером газа

Еврокомиссия готова содействовать заключению нового транзитному соглашения между Россией и Украиной. Новини по темі:  Киев направил ноту протеста за нападение на посольство в Москве