13.10.2017 19 Views

Голова Transparency International вийшов із комісії НАЗК через скандальні призначення

Голова Transparency International вийшов із комісії НАЗК через скандальні призначення

Представництво Transparency International в Україні не схвалює низку останніх подій.

Сьогодні, 10 жовтня, голова правління антикорупційної організації Transparency International Україна Андрій Марусов заявив про свій вихід зі складу конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Про це повідомила прес-служба ТІ Україна.

Представництво TI в Україні не схвалює низку останніх подій, у тому числі голосування за кандидатуру Олександра Скопича його безпосереднім керівником Костянтином Ващенком.

“Не менше сумнівів викликає потрапляння до НАЗК та подальше головування Наталії Корчак, яка не володіє достатніми фаховими компетенціями та професійним досвідом для подібної посади, але є близькою до політиків з партії «Народний Фронт». Подібна політична ангажованість є неприпустимою для керівника головного антикорупційного превентивного органу країни”, – йдеться у повідомленні прес-служби.

“Зважаючи на те, що один голос не дає можливості суттєво впливати на процеси в НАЗК, а позицію нашої організації влада демонстративно ігнорує, члени Правління ТІ Україна прийняли рішення про мій вихід з конкурсної комісії”, – пояснив сам Марусов.

10 жовтня 2017 року голова правління Transparency International Україна Andrei Marusov заявив про свій вихід зі складу к…

Опубліковано Transparency International Ukraine 10 жовтня 2017 р.

Нагадаємо, раніше у Transparency International розкритикували ідею антикорупційної палати в Україні. Міжнародна мережа закликає українську владу створити незалежний антикорупційний суд як частину юридичних зобов’язань України та її домовленостей з ЄС та Міжнародним валютним фондом. 

Як відомо, рішення про створення НАЗК було прийнято Кабміном 18 березня 2015 року. Після обрання членів комісії НАЗК ГО “Тransparency Іnternational Україна” подало судовий позов проти секретаріату Кабміну щодо порушень під час виборів. Відтак Уряд провів повторний відбір членів комісії. Андрій Марусов від того часу був у складі цієї комісії.

Новини по темі:  ГПУ ініціювала розслідування над луганським екс-регіоналом Клінчаєвим

Конфлікт всередині керівництва НАЗК триває вже доволі давно. Чвари вилилися у взаємні звинувачення голови Наталії Корчак і її підлеглих Руслана Радецького та Руслана Рябошапки в саботажі та професійній неспроможності.

Радецький уже заявляв, що Корчак має піти у відставку. А сама Корчак неодноразово критикувала роботу Радецького. Натомість віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд вважає, що критика Наталії Корчак є частиною плану із знищення НАЗК.

Влітку член НАЗК Руслан Рябошапка після численних скандалів із головою НАЗК Наталією Корчак подав у відставку. Корчак звинувачували у блокуванні перевірки е-декларацій

Previous Завжди на захисті: МІП представило серію емоційних сильних відео до Дня захисника України
Next ФСБ показала допит викрадених українських прикордонників

You might also like

Генпрокурор пообіцяв українцям подарунок до Дня незалежності

Суд до Дня незалежності винесе вирок у справі про державну зраду президента-втікача Віктора Януковича. Такі сподівання озвучив генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв’ю “Укрінформу”. “Уже в суді перебуває перша справа

В Киев вылетел самолет, забиравший ГРУшников

Ранее в Москву отправились украинский самолет, который должен забрать украинцев Афанасьева и Солошенко. Новини по темі:  Землю – селянам: популізм, лобі і перспективи створення ринку землі

Зустріч Порошенка з Трампом: місія – випередити Путіна

Київ побоюється угоди між Москвою і Вашингтоном за його спиною. В Україні покладають великі сподівання на зустріч президента країни Петра Порошенка з його американським колегою Дональдом Трампом. Деталі майбутньої зустрічі,