12.10.2017 20 Views

У Раді зареєстрували законопроект про заборону держслужбовцям виїжджати до Росії

У Раді зареєстрували законопроект про заборону держслужбовцям виїжджати до Росії

Порушників закону пропонують карати штрафами і звільненнями.

У Верховній Раді зареєстровано проект закону, який передбачає тимчасове обмеження для українських держслужбовців на виїзд до країни-агресора – Росії.

Документ було подано до парламенту у понеділок, 9 жовтня.

Авторами законопроекту стали народні депутати від “Блоку Петра Порошенка” Андрій Немировський і Андрій Шинькович, а також позафракційний депутат Андрій Денисенко.

Депутати пропонують тимчасово заборонити виїзд до Росії працівниками апарату Ради національної безпеки і оборони України, державним службовцям та членам Кабінету міністрів України. За порушення заборони пропонується карати штрафами або звільненням з посади.

Обмеження не будуть стосуватися працівників дипломатичних служб, або якщо держслужбовець виїжджає з метою невідкладного медичного лікування, або участі в похованні близького родича, що підтверджено відповідними документами.

У пояснювальній записці до закону йдеться, що Росія може здійснювати тиск на держслужбовців шляхом підкупу, шантажу або вербування з метою ведення антидержавної діяльності.

“Таких осіб можуть викрадати, застосовувати до них тортури, позбавляти волі, навіть позбавити життя. В таких випадках Україна не може забезпечити захист їх прав”, – йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, Служба безпеки України хоче введення заборони українським політикам та чиновникам на поїздки до Росії, тож юристи СБ України підготували законопроект про обмеження візитів до Росії політикам, посадовцям, представникам органів місцевого самоврядування та громадським діячам. У законопроекті, зокрема, передбачена кримінальна відповідальність чиновників за відвідування сусідньої країни з метою заподіяння шкоди національним інтересам України. 

Новини по темі:  Нові домовленості стосовно Донбасу недоречні, - Меркель
Previous На Житомирщині затримали іноземців, які вчиняли розбійні напади по всій Україні
Next Експерт спрогнозував, хто може стати наступним президентом України

You might also like

Чехия поддерживает введение ЕС безвизового режима для Украины

В Чехии легально находятся более 100 тысяч граждан Украины. Новини по темі:  “Я як вижатий лимон”. Матір затриманого ФСБ українського прикордонника не пустили до сина

Порошенко закликав лідерів G7 не дати Москві шансів на продовження агресії в Україні

Порошенко також пояснив нещодавнє рішення України щодо заборони доступу до російських соціальних мереж.  Президент Петро Порошенко закликав лідерів “Великої Сімки” згадати історію, проявити мудрість і далекоглядність та не дати Москві

Менше половини нардепів ходили на всі засідання Ради – статистика травня

164 народних депутати із 422 відвідали всі засідання Верховної Ради в травні. Про це повідомляють у Комітеті виборців України. 11 народних депутатів пропустили 100% засідань Ради в травні. Це позафракційні