Домой / Політика / Президент Румунії скасував візит до України через скандальний закон про освіту

Президент Румунії скасував візит до України через скандальний закон про освіту

Президент Румунії скасував візит до України через скандальний закон про освіту

Окрім цього Клаус Йоганніс відмовився приймати главу Верховної Ради.

Президент Румунії Клаус Йоганніс скасував візит до України через ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту, за яким з 2020 року навчання в країні стане повністю україномовним.

Про це повідомила румунська інформагенція Agerpres ввечері у четвер, 21 вересня.

«Дізнавшись про цей закон, я скасував свій візит до України. Я також скасував прийом голови парламенту, зустріч була призначена на кінець вересня», — пояснив президент Румунії.

Він зазначив, що новий український закон «різко обмежить доступ меншин до освіти на їхній рідній мові».

«Я не відвідаю (Україну — Ред.) доти, поки не буде досягнутий прогрес щодо закону про освіту», — зазначив Клаус Йоганніс.

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України «Про освіту», яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами — державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. 

Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений Верховною Радою закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.

Своєю чергою президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

Новини по темі:  Україна має право на самозахист - МЗС Канади

Згодом у Росії цей закон назвали «актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин». «Держдума» РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.