Главная / Політика / Словаччина з розумінням поставилася до українського закону про освіту – Порошенко

Словаччина з розумінням поставилася до українського закону про освіту – Порошенко

Словаччина з розумінням поставилася до українського закону про освіту – Порошенко

Президент України навів аргументи на користь цього закону.

Словаччина з розумінням поставилася до закону про освіту в Україні, ухваленого Верховною Радою.

Про це повідомляє прес-служба президента Україна Петра Порошенка за результатами його зустрічі із президентом Словаччини Андреєм Кіскою.

ВідеоУкраїна відреагувала на обурення Європи, щодо скорочення обсягу викладання мовами нацменшин

«Словацька сторона з розумінням поставилася до аргументів президента України щодо проголосованого парламентом закону про освіту», — йдеться у повідомленні.

Окрім того, Порошенко і Кіска обговорили співпрацю на євроінтеграційному напрямі та в рамках міжнародних організацій. Також лідери України та Словаччини скоординували позиції в питанні де-окупації Криму та розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН.

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України «Про освіту», яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами — державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. 

Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений Верховною Радою закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.

Своєю чергою президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

Новини по темі:  Столична прокуратура проситиме суд подовжити Шуфричу-молодшому запобіжний захід

Згодом у Росії цей закон назвали «актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин». «Держдума» РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.