19.09.2017 88 Views

“Це було неадекватно”: у МЗС сподіваються, що Угорщина змінить риторику щодо закону про освіту в Україні

"Це було неадекватно": у МЗС сподіваються, що Угорщина змінить риторику щодо закону про освіту в Україні

У МЗС очікують, що міністр закордонних справ Угорщини змінить свою риторику після того, які їм були надані роз'яснення.

У Міністерстві закордонних справ України сподіваються, що Угорщина змінить риторику про припинення підтримки ініціатив України в міжнародних організаціях через закон про освіту в частині мов національних меншин.

Про це заявив перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко на прес-конференції після зустрічі з послами країн Євросоюзу в Україні, пише УНІАН.

“Міністр закордонних справ Угорщини (Петер Сійярто – Ред.) сказав, що ми встромили в спину їм ніж. Сьогодні не було такої аргументації, такої риторики. Я думаю, сьогодні відбулася професійна бесіда. Ми очікуємо, що міністр змінить свою риторику після того, які їм були надані роз’яснення”, – сказав Пристайко.

Окрім того, він назвав неадекватною заяву Угорщини про намір призупинити підтримку ініціатив України у міжнародних організаціях.

“Я вважаю, що це неадекватно було, тому що ми прийняли закон. Ця реакція була неадекватна. Саме тому ми хотіли зібрати (послів і дипломатів), щоб пояснити, щоб обговорити закон, яким чином будемо навчати, і що не слід припиняти підтримку усіх ініціатив”, – наголосив перший заступник міністра.

Нагадаємо,  5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України “Про освіту”, яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами – державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. 

ВідеоЧому іноземні дипломати стурбовані статею про мову навчання у Законі про освіту

Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Новини по темі:  Нарешті зарплати випереджають ціни - Гройсман

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений Верховною Радою закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.

Своєю чергою президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні. 

Previous В Україні розпочинається сезон дощів. Прогноз погоди на 19-23 вересня
Next Мадрид програє Баку боротьбу за проведення фіналу Ліги чемпіонів-2019

You might also like

Вице-спикер Рады показала диплом Супрун

Исполняющая обязанности министра здравоохранения Ульяна Супрун имеет диплом университета штата Мичиган и степень доктора медицины. Новини по темі:  Нарешті зарплати випереджають ціни – Гройсман

Опублікована сума витрат України на судову тяганину з Газпромом

Україна заплатила 10 мільйонів за послуги американських юристів, які допомагають вести справу проти "Газпрому" у суді Україна витратила значні суми на судові спори з російським монополістом “Газпромом”, які вже тривають

Із видаленою нормою про співоплату і провальними голосуваннями: як у Раді приймали медичну реформу

Попри нібито успішний підсумок, зроблено всього тільки перший крок до реформи. Верховна Рада зі скрипом, але таки схвалила у першому читанні проект докорінної зміни системи охорони здоров’я. Щоправда, зробивши перший