14.09.2017 19 Views

У МЗС пообіцяли вільний розвиток мов нацменшин після скандалу навколо закону про освіту

У МЗС пообіцяли вільний розвиток мов нацменшин після скандалу навколо закону про освіту

Новий закон Рада затвердила 5 вересня.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін після гучної критики нового закону про освіту заявив, що Україна й надалі гарантуватиме вільний розвиток мов національних меншин.

Про це він написав у Twitter.

«Україна й надалі робитиме все для розвитку української та гарантуватиме вільний розвиток мов національних меншин: це наш обов’язок»,- написав міністр.

За його словами, вже цього тижня Міносвіти надасть детальну інформацію щодо Закону «Про освіту» і його застосування.

«Працюємо над шляхами втілення, а не емоційною інтерпретацією. Є проблеми інтеграції: 75% випускників Берегівського району не склали ЗНО з української мови. Маємо покращити ситуацію без втрати якості освіти угорською», — наголосив Клімкін.

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Верховна Рада ухвалила в цілому закон України «Про освіту», яким запровадила 12-річну середню освіту. Рішення підтримали 255 парламентарів  із 359, зареєстрованих в сесійній залі.  Не голосували за закон «Опозиційний блок» та депутатська група «Відродження». 

Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами — державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу. 

Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

ВідеоОсвітня реформа: учням дозволили обирати дисципліни, а на бакалавра вчитимуть три роки

Previous "Переможці" та Соломія Вітвіцька злітали до Ісландії у турі "Вірні Збірній"
Next Хацкевич: «Головне, щоб результат матчу зі «Скендербеу» був на нашу користь»

You might also like

Порошенко встретился с главой ЕБРР

Порошенко надеется на увеличение инвестирования ЕБРР в Украину.

Чому Інтерпол полегшив життя Януковичу

Інтерпол жахається будь-якого натяку на політику, тому з легкістю зняв з розшуку екс-президента Віктора Януковича і його соратників. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Олександр Кочетков. «Інтерпол дуже неохоче

Лукашенко запевнив, що навчання з Росією не загрожують Україні — Порошенко

Стратегічні навчання "Захід-2017" пройдуть поблизу кордону.  Глава Білорусі Олександр Лукашенко заявив українському президенту Петру Порошенку, що російсько-білоруські навчання «Захід-2017» не становлять загрози для України. Про це Порошенко сказав сьогодні, 28