Домой / Політика / США продовжать підтримувати Україну: Порошенко зустрівся із очільником Пентагону

США продовжать підтримувати Україну: Порошенко зустрівся із очільником Пентагону

Перед обличчям загрози агресії та кібератак Україна демонструє стійку відданість – Меттіс.

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Міністром оборони США Джеймсом Меттісом.

Про це інформує сайт глави держави.

Петро Порошенко та Джеймс Меттіс обговорили ситуацію на Донбасі в наслідок російської агресії. Петро Порошенко закликав до збереження єдиного міжнародного фронту у політиці санкцій проти РФ, допоки не буде відновлено територіальну цілісність та суверенітет України, включно з Кримом.

Глава держави висловив вдячність за важливу допомогу з боку США у питанні зміцнення обороноздатності України та стійкості Збройних Сил України, а також реабілітацію українських воїнів. Джеймс Меттіс висловив повну підтримку Україні і підтримав збереження санкцій проти Росі як країни-агресора.

“Навіть перед обличчям загрози агресії, кібератак та іншого ваша країна демонструє стійку відданість і робить багато. США залишаються на позиціях підтримки України”, – наголосив він.

Він відзначив значний прогрес, який здійснила Україна у сфері безпеки та оброни, а також роль у цьому начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка.

Сторони обговорили пріоритетні кроки з метою зміцнення оборонного потенціалу України у рамках розвитку стратегічного партнерства зі США та поглиблення двосторонньої співпраці у царині оборони.

Петро Порошенко зазначив, що Україна та США за останні три роки зробили велику роботу.

“Ми разом з нашими американськими партнерами створили нові збройні сили України”, – підкреслив президент.

Глава держави також наголосив що нині Україна не зупиняється, навіть в умовах агресії і продовжує розбудовувати свою армію. Він наголосив, що українське військо набуло досвід, яким ми можемо поділитись з американськими партнерами.

Президент запросив міністра оборони США відвідати Україну з візитом.

Нагадаємо, що раніше Порошенко вперше зустрівся із президентом США Дональдом Трампом.

Новини по темі:  СБУ заборонила в'їзд в Україну однопартійцю Меркель

За словами Порошенка, Трамп не планує відмовлятися від мінського формату пошуку рішення кризи на Донбасі, хоча раніше такі побоювання були через заяви держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

З ним Порошенко зустрінеться вже за кілька годин.

“Сполучені Штати Америки є нашим партнером, ми дуже зацікавлені в залученні США до активного процесу. Сполучені Штати є країною-гарантом Будапештського меморандуму, і сьогоднішня зустріч підтверджує важливість України для США, і рішучу налаштованість на підтримку нашої держави”, – заявив президент України.

Також на зустрічі в Овальному кабінеті, де окрім українського президента були присутні радник Дональда Трампа з національної безпеки Герберт Макмастер, віце-президент Майк Пенс, міністр закордонних справ Павло Клімкін і посол США в Україні Валерій Чалий, мова йшла про посилення військово-технічної співпраці.

ВідеоПорошенко і Трамп обговорили конфлікт на сході України та подальший тиск на Росію