Домой / Політика / В Україну вперше приїхав Папа Римський

В Україну вперше приїхав Папа Римський

 
В Україну вперше приїхав Папа Римський

16 років тому, 23 червня 2001-го, в Україну з офіційним візитом приїхав глава Святішого Престолу — Іван Павло II.

Це вперше за всю історію відносин з Ватиканом Папа Римський відвідав Україну. Він перебував тут чотири дні.

Глава католицької церкви провів молебни у Києві та Львові. У столиці заходи з його участю збирали до 200 тис., на Львівщині на папських літургіях побувало понад 1,5 млн осіб. Звертався до віруючих українською мовою.

 
В Україну вперше приїхав Папа Римський

У Києві Папа взяв участь у латинській та візантійській богослужіннях на стадіоні «Чайка», зустрівся зпрезидентом України Леонідом Кучмою, а також зі Всеукраїнською радою церков, відвідав Могилу невідомого солдата, Биківню та Бабин Яр.

У Львові понтифік закликав забути старі образи між поляками та українцями, а також канонізував 30 мучеників за віру Української греко-католицької церкви. Але чи не найбільше люду запам’яталися проїзди понтифіка на «папамобілі».

 
В Україну вперше приїхав Папа Римський

На Сихові під проливним дощем зустрівся з молоддю. «Дощ йде – діти ростуть», – жартував понтифік, а також заспівав пісеньку, якою викликав шквал емоцій присутніх на полі.

 
В Україну вперше приїхав Папа Римський

Через 10 років після його візиту у своїй проповіді глава УГКЦ Блаженніший Святослав зазначив, що Папа Римський прибув до України як звичайний прочанин, «щоби зануритися у повсякденне життя українців, побачити і почути їх болі, перейнятися історією нашої церкви».

Новини по темі:  Суд змусив Луценка перевірити "збройну щедрість" Авакова