17.06.2017 42 Views

«Не можна схрестити їжака і вужа» — Пинзеник назвав ризики медреформи

"Не можна схрестити їжака і вужа" - Пинзеник назвав ризики медреформи

Запропонована урядом медична реформа несе ризики, бо «ріки додаткових грошей» на це раптом не з’являться.

Про це у Facebook написав народний депутат, колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник.

«Ризик перший. Якби при купівлі мінералки нам запропонували заплатити ще і за холодильник, в якому вода охолоджувалася, нас би це шокувало.

…А між тим така оплата закладена у проекті закону. Бо оплату комунальних послуг закладів охорони здоров’я мають робити місцеві бюджети. Отже ці тарифи не включатимуться в ціну медичної послуги.

Пацієнти повинні обирати установи, в яких надають кращі послуги, а бюджет, відповідно, — оплачувати ці послуги. Але в передбачених законопроектом умовах нові установи виникнути не можуть, бо єдиний тариф не покриватиме їм комунальних послуг. Як працюватимуть сімейні лікарі, приймаючи пацієнтів у власному будинку, якщо комунальні послуги не відшкодовуватимуться? Тому комунальні послуги не повинні відшкодовуватися окремо нікому, а мають входити у єдиний тариф», — пояснює нардеп.

Другим ризиком нардеп називає появу «елітних лікарень».

«Одна з цілей реформи – рівність усіх громадян. Гарантований рівень медичних послуг має забезпечуватися однаково усім. Не може бути елітних лікарень з елітними умовами, ліками тощо. А така загроза закладена в законі. Бо ним передбачається можливість збереження традиційного фінансування з місцевих та державного бюджетів (за окремим переліком уряду). Не можна схрестити їжака і вужа. Бо це несумісні речі. Або утримання установ (нинішнє), або оплата наданих послуг (нова система). Бо інакше руйнуються стимули розвитку системи», — пише Пинзеник.

«Ризик третій. Він випливає не з самого задуму реформи, проектів законів, а з домінуючої в українському політикумі ідеології — популізму. Популізму, який, на жаль, полюбляють і наші громадяни. Ріки додаткових грошей раптом не з’являться. Бо вкотре нагадаю: живемо в борг, у стрімко наростаючий борг. А декому дуже захочеться ці ріки неіснуючих грошей впустити», — додав нардеп.

Previous "Я робив пацієнтам уколи". Порошенко розповів, як у молодості підміняв дружину на практиці в лікарні
Next Білий дім хоче зберегти гнучкість для перегляду санкцій проти Росії - ЗМІ

You might also like

У Кабміні продовжують працювати заборонені російські інтернет-ресурси – ЗМІ

Зазначається, що інтернет-провайдер, який обслуговує Кабмін досі надає доступ до російських соціальних мереж. У Кабінеті Міністрів досі є доступ до заборонених російських інтернет-ресурсів. Про це повідомляє кореспондент Українських новин з

Порошенко раскритиковал идею отказа от Донбасса

По словам украинского президента, целью России является вся Украина.

Генпрокурор розсекретив деталі суду над Януковичем

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що суд за звинуваченням екс-президента Віктора Януковича у державній зраді не буде «процесом помсти». Про це він сказав у понеділок у відеозверненні. 4 травня