Домой / Політика / “Не можна схрестити їжака і вужа” – Пинзеник назвав ризики медреформи

“Не можна схрестити їжака і вужа” – Пинзеник назвав ризики медреформи

"Не можна схрестити їжака і вужа" - Пинзеник назвав ризики медреформи

Запропонована урядом медична реформа несе ризики, бо “ріки додаткових грошей” на це раптом не з’являться.

Про це у Facebook написав народний депутат, колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник.

“Ризик перший. Якби при купівлі мінералки нам запропонували заплатити ще і за холодильник, в якому вода охолоджувалася, нас би це шокувало.

…А між тим така оплата закладена у проекті закону. Бо оплату комунальних послуг закладів охорони здоров’я мають робити місцеві бюджети. Отже ці тарифи не включатимуться в ціну медичної послуги.

Пацієнти повинні обирати установи, в яких надають кращі послуги, а бюджет, відповідно, – оплачувати ці послуги. Але в передбачених законопроектом умовах нові установи виникнути не можуть, бо єдиний тариф не покриватиме їм комунальних послуг. Як працюватимуть сімейні лікарі, приймаючи пацієнтів у власному будинку, якщо комунальні послуги не відшкодовуватимуться? Тому комунальні послуги не повинні відшкодовуватися окремо нікому, а мають входити у єдиний тариф”, – пояснює нардеп.

Другим ризиком нардеп називає появу “елітних лікарень”.

“Одна з цілей реформи – рівність усіх громадян. Гарантований рівень медичних послуг має забезпечуватися однаково усім. Не може бути елітних лікарень з елітними умовами, ліками тощо. А така загроза закладена в законі. Бо ним передбачається можливість збереження традиційного фінансування з місцевих та державного бюджетів (за окремим переліком уряду). Не можна схрестити їжака і вужа. Бо це несумісні речі. Або утримання установ (нинішнє), або оплата наданих послуг (нова система). Бо інакше руйнуються стимули розвитку системи”, – пише Пинзеник.

“Ризик третій. Він випливає не з самого задуму реформи, проектів законів, а з домінуючої в українському політикумі ідеології – популізму. Популізму, який, на жаль, полюбляють і наші громадяни. Ріки додаткових грошей раптом не з’являться. Бо вкотре нагадаю: живемо в борг, у стрімко наростаючий борг. А декому дуже захочеться ці ріки неіснуючих грошей впустити”, – додав нардеп.

Новини по темі:  Москва предрекла Киеву "головную боль" с Савченко