Домой / Політика / СБУ викрила на зв’язках з ФСБ український провайдер, який обслуговує держустанови та банки

СБУ викрила на зв’язках з ФСБ український провайдер, який обслуговує держустанови та банки

СБУ викрила на зв'язках з ФСБ український провайдер, який обслуговує держустанови та банки

Спецслужби РФ встановили на обладнанні свої технічні спецзасоби.  

СБУ спільно з прокуратурою Криму викрили у Києві механізм незаконної маршрутизації провайдерів інтернет-трафіку Wnet в інтересах російських спецслужб.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Силовики встановили, що сегмент мережі та телекомунікаційне обладнання провайдера власники передали фіктивній комерційній структурі, підконтрольній ФСБ. Вона встановила на телекомобладнанні власні технічні спецзасоби.

“Незважаючи на це, власники українського провайдера продовжували маршрутизацію трафіку до точки доступу в Сімферополі. За інформацією спецслужби, через незаконну маршрутизацію трафіку до анексованого Криму ФСБ РФ планувало отримати доступ та знімати інформацію з українського сегменту мережі провайдера”, – йдеться у повідомленні.

Клієнтами провайдера Wnet в Україні були державні установи, міжнародні організації та великі банківські установи. Окрім цього, СБУ встановила, що завдяки трафіку від українського провайдера послуги доступу в Інтернет отримували ФСБ РФ в Криму, Воєнтелеком РФ та псевдодержавні підприємства зв’язку на окупованому півострові.

“Під час проведення слідчих дій в офісі провайдера співробітники спецслужби вилучили телекомунікаційне обладнання і документацію, які підтверджують незаконну маршрутизацію трафіку на тимчасово окуповану територію АР Крим та контроль за його розповсюдженням ФСБ РФ”, – вказано у повідомленні СБУ.

Також правоохоронці встановили, що за вказівкою російських кураторів, менеджмент компанії не заблокував користувачам доступ до санкційних російських Інтернет-ресурсів та сервісів.

Наразі досудове слідство триває у рамках відкритої справи.

Нагадаємо,  1 червня  центрі Києва СБУ влаштувала  обшук в офісі інтернет-провайдера Wnet. Слідчі дії відбувалися в рамках відкритого кримінального провадження за статтею “Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України”. У Wnet обшук назвали “збройним захопленням невідомими людьми в масках офісу компанії”.

Новини по темі:  У МОЗ прогнозують, що наступного тижня ВР підтримає медреформу

Голова СБУ Василь Грицак також повідомляв, що під час обшуків українських офісів “Яндекса” силовики знайшли “багато цікавого, пов’язаного з РФ”.