Домой / Політика / Порошенко став п’ятим президентом України

Порошенко став п’ятим президентом України

Три роки тому, 25 травня 2014-го, Петро Порошенко виграв позачергові вибори президента. Він став наймолодшим главою Української держави, а також другим президентом після Леоніда Кравчука, який переміг у першому турі виборів.

 
Порошенко став п'ятим президентом України

На позачерговому волевиявленні за нього проголосували 54,7% українців. Інавгурація п’ятого президента відбулася 7 червня 2014 року.

За три роки президентства Порошенко змінив двох прем’єр-міністрів і трьох генеральних прокурорів. Зараз АП підшуковує кандидатуру на посаду глави Нацбанку.

За цей час Порошенко дав українцям 258 обіцянок. Із них виконав 105, 67 – проігнорував.

У ніч після президентських виборів, після оголошення результатів екзит-полів, Порошенко заявив, що антитерористична операція повинна тривати кілька годин.

До кінця літа 2014 року наступальна операція сил АТО тривала успішно. Наприкінці серпня обстановка на фронті різко змінилася. На підмогу бойовикам прибули кадрові російські військові.

5 вересня за результатами переговорів Порошенка з російським колегою Володимиром Путіним у столиці Білорусі були підписані Мінські угоди. Вони мали зупинити конфлікт на Донбасі. Через їх неефективність, у лютому 2015-го підписали “Мінськ-2”. За цей час Україні вдалося підняти армію та зміцнити оборону.

У серпні 2014 року Порошенко розпустив чинну на той момент Верховну Раду і призначив дострокові парламентські вибори. Попри обіцянку, вони проходили не за відкритими списками.

Однією з передвиборчих обіцянок нинішнього глави держави також був продаж бізнесу, зокрема, липецької фабрики Roshen. 1 квітня 2017 року російську філію кондитерської фабрики закрили.

Під час передвиборчої кампанії Порошенко обіцяв українцям безвізовий режим із ЄС. Дата цієї події щораз змінювалася. Нарешті, 17 травня 2017-го президент Європарламенту Антоніо Таяні та представник керівної у Раді ЄС Мальти підписали акт про надання Україні безвізу.

Новини по темі:  Конфісковані мільйони Януковича віддадуть другу Порошенка - ЗМІ