Главная / Політика / Чим менше нас тримає зі Сходом, тим швидше інтегруємося в Захід — Нефьодов

Чим менше нас тримає зі Сходом, тим швидше інтегруємося в Захід — Нефьодов

Чим менше нас тримає зі Сходом, тим швидше інтегруємося в Захід - Нефьодов

Україна повинна поступово і логічно розривати торгівельні відносини з Росією. Це дозволить інтегруватися в економічні процеси країн Заходу.

Про це сказав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов в інтерв’ю Gazeta.ua.

«Це вимушений і необхідний крок у цій сфері. Ми знаходимося у певній гібридній війні, де кожна зі сторін намагається виграти у короткостроковій перспективі те, що може. Ми завжди кажемо українським бізнесменам, що вони не мають покладатися на відносини з Росією. Вона буде продовжувати вести економічну війну проти України, де це можливо. Але якщо ви десь щось можете заробити – заробіть.

Стратегічно для нас цей ринок закривається… Це стосується газу, нафти, електроенергії, машин, устаткування. Ми розриваємо величезну кількість ланцюжків. Зрозуміло, що маємо розривати їх якось логічно, не наносячи собі цим розривом ще більшої шкоди, і встигати за цей час паралельно вибудувати ланцюжки із Заходом. Це стосується не лише торгівлі, а й систем експорту-імпорту, логістики, технічного регулювання, стандартизації, метрології, мереж лабораторій. Це болісний процес. Але з іншого боку — дуже важлива інституційна зміна. Чим менше нас тримає зі Сходом, і чим більше у нас зв’язків із Заходом, тим швидше ми в цей Захід інтегруємося і рухаємось у цьому напрямку. Тим більша мотивація в усіх гравців, які беруть у цьому участь», — сказав Нефьодов.

Новини по темі:  В АП спростовують, що Саакашвілі вивезли із України літаком компанії Порошенка