Домой / Політика / Путін вирішив не вітати Порошенка й Маргвелашвілі з Днем Перемоги

Путін вирішив не вітати Порошенка й Маргвелашвілі з Днем Перемоги

Путін вирішив не вітати Порошенка й Маргвелашвілі з Днем Перемоги

Водночас він не оминув увагою лідерів двох самопроголошених республік.

На сайті Кремля було оприлюднене привітання глави РФ Володимира Путіна лідерів низки держав з “72-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні”.

Серед інших він привітав “глав” самопроголошених держав – Абхазії та Південної Осетії, однак оминув увагою президентів України та Грузії – Петра Порошенка та Георгія Маргвелашвілі – очільників країн, територіальну цілісність яких порушила РФ.

“Володимир Путін привітав лідерів Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Молдови, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Абхазії, Південної Осетії, а також громадян Грузії та України з 72-ю річницею Перемоги у Великому Вітчизняній війні”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Україна з 2015 року відзначає День пам’яті та примирення 8 травня. Донедавна на офіційному рівні відзначалося лише свято Дня Перемоги 9 травня, однак 2014 року, коли розпочалася російська інтервенція, офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня. 

День пам'яті та примирення відзначає Україна 8 травня

Саме цього дня 1945-го року у Берліні ратифікували акт капітуляції нацистів. Сьогодні і завтра наша країна вшановує загиблих у Другій світовій війні. Урочистості відбуватимуться за потужних заходів безпеки. Порядок під час масових акцій забезпечуватимуть близько 16 тисяч правоохоронців.

 

Новини по темі:  Конституційна комісія вирішить долю Криму