Главная / Політика / Нормандський формат поставлено «на паузу» – Геращенко

Нормандський формат поставлено «на паузу» – Геращенко

Нормандський формат поставлено "на паузу" – Геращенко

Путін використовує ситуацію, вважає політик. 

Нормандський формат фактично поставлений на паузу через вибори у Франції та Німеччині. Таку думку висловила нардеп та представник України в гуманітарній підгрупі щодо Донбасі Ірина Геращенко.

За її словами, у Франції та Німеччини наразі є більш нагальні внутрішньополітичні питання і їм не до конфлікту на Сході України.  

«Німеччина входить в період виборів, що відбудуться у вересні. У Франції в найближчі місяці тільки формуватиметься новий кабінет новообраного президента і їм буде не до зовнішньої політики, принаймні, не до Донбасу. В США так само ще тільки формуються структури, які відповідають за певні напрямки зовнішньої політики. Путін все це використовує, тому  «нормандський формат», фактично, поставлений на певну паузу, й це напряму впливає на мінський формат, похідний від нормандського», — написала парламентар.

Геращенко додала, що фактично питання, які українська сторона намагається порушувати в Мінську, є заблокованими.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд і президент Росії Володимир Путін обговорили по телефону ситуацію на Донбасі в ніч проти 18 квітня.  

Телефонна розмова поки що звичної нормандської четвірки стосувалася не лише припинення обстрілів. Обговорили і питання  полонених — можливість обміну «всіх на всіх».  Розмова лідерів «Нормандської четвірки» могла бути останньою у такому складі, адже Франсуа Олланд не висував свою кандидатуру на вибори президента. 

Нічна розмова "нормандської четвірки" може бути останньою за участю Франсуа Олланда

Цілком імовірно, що це остання розмова «четвірки» в нинішньому складі. Наступної неділі у Франції стартують президентські вибори. Чинний глава держави Франсуа Олланд свою кандидатуру на них не висував. Телефоном лідери країн намагались обговорити ситуацію в Україні, виконання Мінських домовленостей і питання з полоненими.

Новини по темі:  Порошенко и Дуда скоординировали позиции накануне саммита НАТО