Главная / Політика / Порошенко обіцяє стабільність гривні після конфіскації у Януковича і Ко

Порошенко обіцяє стабільність гривні після конфіскації у Януковича і Ко

Порошенко обіцяє стабільність гривні після конфіскації у Януковича і Ко

Зарахування до Держбюджету $1,1 млрд, конфіскованих у Віктора Януковича і його оточення, укріплює фінансово-банківську систему і додає стабільності гривні.

Про це заявив президент Петро Порошено на нараді із міністром фінансів Олександром Данилюком і головою Національного банку Валерією Гонтаревою, повідомляє сайт глави держави.

Cьогодні завершена операція із зарахування коштів.

«Станом на зараз жодної скарги на це рішення не надійшло. І так званих власників, які засвідчили свої претензії на ці гроші, так і не з’явилось», — зауважив Порошенко.

Крім зарахованих $1,1 млрд, додатково ще $200 млн у цінних паперах передадуть Міністерству фінансів і на цю суму зменшать внутрішній борг держави.

«Це не просто збільшує можливості Державного бюджету і Української держави щодо відновлення справедливості і інвестування цих коштів в українську армію, укріплення обороноздатності нашої держави та відновлення соціальної справедливості, спрямувавши ці кошти на захист найменш захищених верств населення. А ці кошти також будуть зараховані у золотовалютні резерви держави», — сказав Порошенко.

Золотовалютні резерви держави складатимуть $18,4 млрд. Президент нагадав, що у 2015 році ця сума була менше $5 млрд і за цей період золотовалютні резерви зросли майже на $13,5 млрд.

«Це укріплює фінансово-банківську систему, додає стабільності національній грошовій одиниці. Це буде сприяти інвестиційній привабливості української економіки», — заявив президент.

Петро Порошенко також наголосив, що цей етап операції завершується, але судові процеси триватимуть і надалі: «Ми чекаємо ще судових рішень про повернення грошей, які були вкрадені в українського народу, до державної скарбниці».

Новини по темі:  Порошенко призывают ввести институт выборности губернаторов