Домой / Політика / НАБУ оприлюднило докази впливу Мартиненка на суддів

НАБУ оприлюднило докази впливу Мартиненка на суддів

Детективи зібрали відповідні докази під час розслідування.

Екс-народний депутат, екс-голова комітету Ради з питань ПЕК, якого підозрюють у завданні збитків ДП “СхідГЗК” на суму 17,28 млн доларів, Микола Мартиненко має можливості для незаконного впливу на суддів.

Про це повідомляє НАБУ у Facebook.

Повідомляється, що на електронну адресу секретаря Миколи Мартиненка з позначкою “документи для МНВ” (його ініціали російською мовою) надходили листи з проханнями про надання вказівок слідчим прокуратури (формально з боку ГПУ), а також суддям під час вирішення конкретних справ.

“Враховуючи зв’язки підозрюваного, в тому числі у Вищій раді правосуддя (один з її членів є братом колишньої дружини підозрюваного), а також характер його електронного листування, Національне антикорупційне бюро вбачає ризик здійснення подальшого тиску на суддів з його боку в питанні оскарження запобіжного заходу, а також в процесі подальших судових засідань”, – повідомляє НАБУ.

Зазначається, що відповідне листування вилучене детективами НАБУ й долучене як доказ у провадженні щодо дій екс-нардепа.

Нагадаємо, за версією слідства, у 2013-2016 роках Мартиненко, користуючись службовим становищем, мав причетність до створення злочинного угруповання, яке привласнило державні кошти. ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” уклало контракт із компанією-посередником, підконтрольною екс-нардепу, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами. В НАБУ зазначають, що внаслідок цієї оборудки державі було завдано збитків на 17,28 млн доларів США.

Сам Микола Мартиненко назвав звинувачення проти нього сфальсифікованими за вказівкою директора НАБУ Артема Ситника.

У суботу, 22 квітня, суддя Бобровник відпустив з-під варти колишнього нардепа Миколу Мартиненка на поруки 15 народних депутатів та чотирьох міністрів.

Своєю чергою у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі запевнили, що подадуть апеляцію на рішення суду. 

За що насправді затримали депутата Народного фронту Миколу Мартиненка

Найгучніше затримання квітня. Слідом за Романом Насіровим на лаву підсудних Національне антикорупційне бюро відправляє нардепа Миколу Мартиненка. За якою схемою виводилися бюджетні гроші опальним нардепом, якого називали сірим кардиналом другої команди парламентскьої ліги та найголовніше – чим закінчиться чергове гучне затримання? Програма Гроші розібралася в подробицях гучного корупційного скандалу.

Новини по темі:  Швейцарська прокуратура підтвердила конфіскацію великої кількості золота