Домой / Політика / Порошенко розповів, на що витратять конфісковані у Януковича $ 1,5 млрд

Порошенко розповів, на що витратять конфісковані у Януковича $ 1,5 млрд

Порошенко розповів, на що витратять конфісковані у Януковича $ 1,5 млрд

Гроші витратять на армію. 

Рішення суду про конфіскацію  40 млрд грн (1,5 млрд доларів),  які належали утікачу Віктору Януковичу, набуло чинності. Про це повідомила прес-служба президента України Петра Порошенка. 

Глава держави у Twitter наголосив, що кошти були повернені у державну казну.

«Гроші, вкрадені режимом Януковича, підуть на відновлення боєздатності українського війська», — йдеться в його повідомленні. 

Прес-служба гаранта відзначає, що гроші виділять на підтримку заводів з виробництва боєприпасів, а також на засоби новітньої радіоелектронної боротьби, контрбатарейні радари, новітнє сучасне озброєння для модернізації сухопутних військ, оснащення, будівництво гуртожитків для контрактників і військових готелів для офіцерів.

Порошенко також зазначив, що соціальну підтримку мають отримати і найменш захищенні верстви населення. Гроші обіцяють виділити на розбудову сільської медицини, інфраструктурних проектів тощо.

«Але наголошую на тому, що ці кошти не мають бути проїдені. Це мають бути інвестиції у майбутнє України. Думаю, що наші шановні парламентарі мене почують», — сказав президент.  

Генпрокурор Юрій Луценко додав, що наразі працівники «Ощадбанку» і Держказначейства виконують рішення суду.

«Впевнений, що ці кошти, вкрадені мафією Януковича, мають бути використані так, щоб це відчула армія і народ України», — написав він на своїй сторінці у Facebook. 

Нагадаємо, раніше державний «Ощадбанк» розпочав процес спецконфіскації 1,5 млрд доларів США (40 млрд грн), які перебувають на рахунках «сім’ї» Януковича. Фінустанова виконує рішення суду — гроші спрямують до державного бюджету України. 

Новини по темі:  Смена правительства не изменит ситуацию в стране - экс-министр

Ще 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках іноземних компаній, які пов’язані з екс-президентом-втікачем Віктором Януковичем, його оточенням, екс-чиновниками з колишнього уряду України, а також із пов’язаними з ними особами.