Домой / Політика / Порошенко розповів, на що витратять конфісковані у Януковича $ 1,5 млрд

Порошенко розповів, на що витратять конфісковані у Януковича $ 1,5 млрд

Порошенко розповів, на що витратять конфісковані у Януковича $ 1,5 млрд

Гроші витратять на армію. 

Рішення суду про конфіскацію  40 млрд грн (1,5 млрд доларів),  які належали утікачу Віктору Януковичу, набуло чинності. Про це повідомила прес-служба президента України Петра Порошенка.

Глава держави у Twitter наголосив, що кошти були повернені у державну казну.

“Гроші, вкрадені режимом Януковича, підуть на відновлення боєздатності українського війська”, – йдеться в його повідомленні.

Прес-служба гаранта відзначає, що гроші виділять на підтримку заводів з виробництва боєприпасів, а також на засоби новітньої радіоелектронної боротьби, контрбатарейні радари, новітнє сучасне озброєння для модернізації сухопутних військ, оснащення, будівництво гуртожитків для контрактників і військових готелів для офіцерів.

Порошенко також зазначив, що соціальну підтримку мають отримати і найменш захищенні верстви населення. Гроші обіцяють виділити на розбудову сільської медицини, інфраструктурних проектів тощо.

“Але наголошую на тому, що ці кошти не мають бути проїдені. Це мають бути інвестиції у майбутнє України. Думаю, що наші шановні парламентарі мене почують”, – сказав президент.

Генпрокурор Юрій Луценко додав, що наразі працівники “Ощадбанку” і Держказначейства виконують рішення суду.

“Впевнений, що ці кошти, вкрадені мафією Януковича, мають бути використані так, щоб це відчула армія і народ України”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, раніше державний “Ощадбанк” розпочав процес спецконфіскації 1,5 млрд доларів США (40 млрд грн), які перебувають на рахунках “сім’ї” Януковича. Фінустанова виконує рішення суду – гроші спрямують до державного бюджету України.

Новини по темі:  Порошенко не підтримує розрив дипвідносин з Росією

Ще 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках іноземних компаній, які пов’язані з екс-президентом-втікачем Віктором Януковичем, його оточенням, екс-чиновниками з колишнього уряду України, а також із пов’язаними з ними особами.