Домой / Політика / Депутат розказав про “головний біль” Порошенка

Депутат розказав про “головний біль” Порошенка

Депутат розказав про "головний біль" Порошенка

В Адміністрації президента мають визначитися із новим омбудсменом. Каденція уповноваженої з прав людини при Верховній Раді Валерії Лутковської закінчилася. Ким замінити її на цій посаді – новий головний біль для Петра Порошенка. Про це Gazeta.ua розповів народний депутат Ігор Луценко.

“Для Порошенка це головний біль, на рівні із тим, хто стане головою Нацбанку. Омбудсмен – це дуже потужна посада, одна з ключових у державі. Якщо почитати закон, там колосальні повноваження та сильний імунітет. Це вагомий інструмент, якщо вміти ним користуватися і бажати це робити. Для Порошенка важливо, хто буде омбудсменом в Україні. Він або буде домовлятися із Лутковською або когось шукатиме. Це питання функціонування прав людини у країні. Якщо брати букву закону, то омбудсмен у системі правових координат урівноважує вплив генпрокурора. Але в Україні так ніколи не було”.

У Верховній Раді чекають на звіт Валерії Лутковської за п’ять років роботи:

“Треба почекати звіту Лутковської у Верховній Раді. До кожного є велика кількість претензій, якщо ця людина урядовець. Є достатньо кандидатур, хто може претендувати на цю посаду і крім Лутковської. Вважаю, що це має бути хтось із адвокатів з досвідом роботи у Європейському суді з прав люди і хто займався польовою роботою із захисту прав людини в Україні. Лутковська – це спадок попереднього режиму. Активності від неї чекати навряд чи варто”.

Новини по темі:  "Підозра буде обов'язково". ГПУ чекає на прізвища власників рахунків, на яких "осіли" гроші ПриватБанку