Домой / Політика / Боротьба з «демоном» і дружба народів. Про що Порошенко й Лукашенко говорили біля ЧАЕС

Боротьба з «демоном» і дружба народів. Про що Порошенко й Лукашенко говорили біля ЧАЕС

Білоруський лідер запевнив, що робитиме все заради миру в Україні. 

У річницю аварії на Чорнобильській АЕС президент України Петро Порошенко зустрівся зі своїм білоруським колегою Олександром Лукашенком  та заявив про дружбу між двома країнами.

Про це повідомляється прес-служба глави держави.

За словами Порошенка, під час неоголошеної війни українці борються за свою незалежність та за територіальну цілісність держави.

«Ми знову поховали тисячі загиблих. Знову маємо сотні тисяч вимушених переселенців, чия біда є прямим наслідком агресії проти України.  Впевнений, що ми, разом, приборкаємо і цього демона», — підкреслив гарант.

Президент додав, що наразі надзвичайно важливо, що українсько-білоруський кордон є кордоном дружби і ніхто не  зможе посварити дві держави.

«Я отримав тверде підтвердження і запевнення від президента Білорусі. Ніхто і ніколи не зможе втягнути Білорусь у війну проти України», — сказав Порошенко, додавши, що цього не допустять ані народ Білорусі, ані Лукашенко.

Глава Української Держави підкреслив, що Україна високо цінує дружбу і співпрацю з Білоруссю, «а лінія Київ-Мінськ – це вісь добра, дружби й миру».

Лукашенко у відповідь назвав білорусів та українців рідними людьми.

«Ми рідні люди. Ми можемо прийти до вас чи приїхати лише на тракторі – допомогти вам обробляти землю, якщо потрібно. Що ми і робимо – ви допомагаєте нам, наші селяни допомагають вам. Ми будемо працювати лише в ім’я миру. У нас немає іншої мети», — наголосив білоруський лідер.

Також він запевнив, що Білорусь готова робити все можливе для досягнення миру в Україні.

Як повідомлялося раніше, президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав російського лідера Володимира Путіна «рідним братом» і заявив про блискучі стосунки з президентом Росії.

Новини по темі:  Україна планує порушити питання вироку Чийгозу у Раді Європи