Домой / Політика / У МЗС України засудили вирок суду РФ кримчанину Зейтуллаєву та закликали негайно його звільнити

У МЗС України засудили вирок суду РФ кримчанину Зейтуллаєву та закликали негайно його звільнити

У МЗС України засудили вирок суду РФ кримчанину Зейтуллаєву та закликали негайно його звільнити

Українські дипломати попросили міжнародну спільноту посилити тиск на Росію.

У МЗС України висловили протест через вирок російського суду кримському татарину Руслану Зейтуллаєву.

Про це повідомили у прес-службі МЗС України, коментуючи обвинувальний вирок у справі незаконно утримуваного на території РФ громадянина України, якого засудили до 12 років колонії.

«Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує протиправне й антигуманне рішення Північно-Кавказького окружного військового суду (м. Ростов-на-Дону), яким громадянина України Руслана Зейтуллаєва, що незаконно утримувався на території РФ, позбавлено волі на 12 років», — йдеться у повідомленні.

Як наголосили в міністерстві, судове рішення стало черговим доказом повної заангажованості російської судової системи, яка «в умовах тоталітарного режиму, що панує в Росії, перетворилася на інструмент репресій проти незгодних із безправ’ям, диктатом і російською агресією».

«Справа Руслана Зейтуллаєва підтверджує також, що Росія не має жодних намірів припиняти дискримінаційних дій щодо представників кримськотатарського народу попри відповідний наказ Міжнародного суду ООН», — додали у МЗС.

Українські дипломати вимагають від російської сторони припинити протиправні дії проти громадян України, відновити повагу до міжнародного права і рішення Міжнародного Суду ООН та негайно звільнити Руслана Зейтуллаєва з метою його безперешкодного повернення в Україну.

«Закликаємо міжнародну спільноту вжити заходів з метою посилення політичного та дипломатичного тиску на Росію задля звільнення Руслана Зейтуллаєва та інших громадян України, які незаконно утримуються в РФ, спільно виступити на захист життя, безпеки та загальнолюдських прав громадян України, які стали заручниками агресивної політики РФ проти України», — резюмували у міністерстві.

Новини по темі:  Народні депутати від "Опоблоку" літали у Відень на день народження Фірташа - ЗМІ

Нагадаємо, російський суд змінив вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву, обвинуваченого у тероризмі та заснуванні у Криму центру організації «Хізб ут-Тахрір«, яку Москва називає терористичною. Зейтуллаєв три тижні тому оголосив безстрокове голодування з вимогою припинити політичні репресії проти усіх кримських татар. Кримчанин отримав від російського суду 12 років колонії суворого режиму.

Російський суд змінив вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву

Чоловіка засудили на 20 років колонії суворого режиму за вимишленим звинуваченням, йому закидають організацію у Криму осередку терористичної організації «Хізб Ут-Тахрір». Зейтуллаєв три тижні тому оголосив безстрокове голодування з вимогою припинити політичні репресії проти усіх кримських татар.