30.04.2017 92 Views

В.Медведчук: по ЗВТ з ЄС пора робити офіційні висновки

На початок квітня 2017 го Україна вже вичерпала річні квоти на безмитний експорт товарів в ЄС по шістьом позиціях

В.Медведчук: по ЗВТ з ЄС пора робити офіційні висновки

Європейські виробники захищали і захищатимуть свої ринки від економічних інтервенцій, вони зацікавлені у встановленні квот. Але хіба не розуміли цього наші доморощені єврореформатори, коли агітували за ЗВТ з ЄС? Ситуацію прокоментував у своєму блозі Віктор Медведчук.

Політик прокоментував чергову заяву власника агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” Юрія Косюка, який продовжує наполягати: існуючий обсяг квот на ввезення курячих тушок в ЄС – обман України.

“Нагадаю: в січні 2016- го, як тільки вступила в силу “поглиблена і всеохоплююча” зона вільної торгівлі з ЄС, Юрій Косюк першим з прихильників західного вектора зовнішньоекономічної інтеграції дозволив собі розгромні коментарі. … вторив йому пізніше народний депутат Віктор Галасюк. У Федерації роботодавців України вимагали збільшити квоти в 12-15 разів, а за деякими групами товарів – скасувати їх зовсім”, – зазначив лідер “Українського вибору – Права народу”.

Але хоча українські товаровиробники та експерти-економісти приводили і приводять більш ніж переконливі цифри, влада жодних висновків не зробила, констатує В.Медведчук,

“Так, за даними, оприлюдненими асоціацією “Український клуб аграрного бізнесу”, на початок квітня 2017 го Україна вже (!) вичерпала річні квоти на безмитний експорт товарів в ЄС по шістьом позиціях. Це, зокрема, мед, цукор, крупи та борошно, виноградний і яблучний соки, кукурудза, оброблені томати. Деякі з цих квот були закриті ще в … січні 2017 року. Зараз на 86% використана річна квота на пшеницю, на 50% – на поставки вершкового масла. На II квартал закрита квота на експорт курятини. Безмитний експорт в Європу українських товарів тане на очах, а обіцянки Кабміну добитися перегляду мізерних квот так і не виконані”, – підкреслив політик.

Новини по темі:  У Порошенко готовы сотрудничать с Трампом

За словами В.Медведчука, уряду в особі віце-прем’єра, міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе довелося визнати – вихід на розрекламований євроінтеграторами європейський ринок пов’язаний з цілою низкою труднощів.

“Так, європейські виробники захищали і захищатимуть свої ринки від економічних інтервенцій. Але хіба не розуміли цього наші доморощені єврореформатори, коли агітували за ЗВТ з ЄС? … розуміли, але при цьому годували народ казками про експансію українських товарів на європейські ринки. А сьогодні європейці годують Київ казками про збільшення квот. Цифри ж кажуть самі за себе. З 2016-му, за рік дії ЗВТ з ЄС, експорт українських товарів в європейські країни збільшився лише на 3,7%. У той же час імпорт з Євросоюзу в Україну виріс куди помітніше – на 11,8%. Економічне зближення України з ЄС стало катастрофою для українських експортерів: замість “прориву” українських товарів на ринок Євросоюзу ми спостерігаємо повзучу експансію європейських товарів на український ринок”, – підсумував лідер “Українського вибору – Права народу”.

Previous 25 років до безвізу. Тернистий шлях від незалежності до рішення дипломатів ЄС
Next Інтерпол визнав звинувачення Кремля на адресу Яценюка безглуздими

You might also like

ВАСУ відкрив провадження за позовом Артеменка до Порошенка

Справу щодо припинення громадянства нардепу розглядатимуть п'ятеро суддів. Вищий адмінсуд України відкрив провадження за позовом позафракційного народного депутата Андрія Артеменка до президента Петра Порошенка щодо скасування указу глави держави про

Допрос Шуляка о расстрелах на Майдане: онлайн

Экс-командующего внутренними войсками украинский суд допрашивает как свидетеля. Новини по темі:  Накопичувальна система пенсій: з’явилися деталі

Полторак задоволений розмовою з главою Пентагону Меттісом у Києві

Керівники оборонних відомств США та України мали "добру і дружню дискусію". Міністр оборони України Степан Полторак лишився задоволений зустріччю з американським колегою Джеймсом Меттісом та подякував усім іноземним гостям за