Домой / Політика / Компанія Саакашвілі буде поставляти вугілля в Україну

Компанія Саакашвілі буде поставляти вугілля в Україну

Володіє "Сакнахшири" бізнес-партнер екс-президент Грузії Давид Бежуашвілі

Компанія Саакашвілі буде поставляти вугілля в Україну

Компанія, близька до Михайла Саакашвілі, перемогла у тендері на поставку вугілля в Україну за завищеною ціною.

ПАТ «Центренерго» провело тендер на закупівлю вугілля імпортного виробництва для Зміївської та Трипільської теплоелектростанцій вартістю 1 904 000 000 грн, через систему Prozzoro.

В тендері брали участь польська компанія I–COAL Sp z o.o. b і грузинська «Сакнахшири GIG», але результати тендеру скасували. Очікувану суму тендеру підвищили до 1,9 млрд грн, і цей повторний тендер виграла грузинська компанія, яка буде поставляти в Україну вугілля вартістю 95 доларів за тонну, в той час як в Роттердамі сьогодні ціна 75 доларів за тонну.

Компанія «Сакнахшири» входить до складу «Грузинської індустріальної групи» (GIG), засновником якої є бізнес-партнер Саакашвілі Давид Бежуашвілі, брат екс-міністра оборони і екс-міністра закордонних справ Грузії при Саакашвілі — Гели Бежуашвілі.

Тепер за кожну тонну вугілля українці будуть переплачувати $20, а в цілому переплатять $14 млн, які отримають бізнес-партнери Михайла Саакашвілі. Як вважають експерти, це інвестиція влади у відносини з опозиційним політиком Михайлом Саакашвілі.

Новини по темі:  У судах перебувають 4,2 тисячі справ на хабарників – Луценко