Главная / Політика / Росія обіцяє забезпечити «ЛНР» електрикою

Росія обіцяє забезпечити «ЛНР» електрикою

Росія обіцяє забезпечити "ЛНР" електрикою

Гризлов заговорив про порушення Мінських угод 

Уряд РФ вирішив забезпечити окуповані райони Луганської області електроенергією. Про це заявив представник РФ у контактній групі щодо Донбасу Борис Гризлов.

Умови, на яких російська сторона поставлятиме до «ЛНР» електрику, він не розкрив.

«Відповідно до дій влади України урядом РФ було прийнято рішення про забезпечення електропостачання з боку Російської Федерації в рамках гуманітарної підтримки», — наводить Інтерфакс» його цитату.

Ситуація з відключенням електроенергії на окупованих територіях, на його думку, «серед низки інших дій, які фактично відторгають окремі райони Донбасу від України».

Питання щодо електроенергії в тимчасово окупованих районах Луганщини будуть обговорювати на зустрічі контактної групи завтра, 26 квітня, додав Гризлов.

За його словами, рішення про відключення електрики – «політично мотивований крок».

«Але як з Мінська або Луганська боротися зі свідомими, політично мотивованими і  такими, що абсолютно суперечать мінським угодам, крокам, коли українська сторона не готова сприймати жителів Донбасу як рівноправних громадян України?» – додав Гризлов.

Нагадаємо, у ніч проти 25 квітня окупований бойовиками «ЛНР» Луганськ залишився без електропостачання. Раніше гендиректор «Луганського енергетичного об’єднання» (ЛЕО) Володимир Грицай попереджав про те, що непідконтрольна уряду територія Луганщини буде відключена від електропостачання.

Заступника директора «ЛЕО» Олена Богодух пояснила, що окуповані території Луганщини залишаються винні українському підприємству 5 млрд грн за поставлену за останні три роки електроенергію. 

 

На окупованій Луганщині вимкнули світло через несплату боргів

Від початку сьогоднішньої доби за борги «Луганське енергетичне об’єднання» вимкнуло електроенергії на непідконтрольну територію. За словами директора енергопідприємства, окупанти використали українського світла на суму понад 6 мільярдів гривень. І не заплатили ні копійки. Про те, що світло зникло, написали російські та сепаратистські сайти. А от жителі окупованого Луганська у соцмережах звітують, що опівночі світло пропало, але вже за годину почало з’являтися.

Новини по темі:  Поліція нарахувала під Радою 50 протестувальників