Домой / Політика / Банкова розкрила подробиці неочікуваної розмови Порошенка і Тіллерсона

Банкова розкрила подробиці неочікуваної розмови Порошенка і Тіллерсона

Банкова розкрила подробиці неочікуваної розмови Порошенка і Тіллерсона

Зокрема, обговорено графік двосторонніх контактів, у тому числі на найвищому рівні.

Президент України Петро Порошенко у телефонній розмові з державним секретарем США Рексом Тіллерсоном запропонував активізувати переговори щодо розміщення на Донбасі міжнародного миротворчого контингенту під егідою ООН.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Розмова відбулась після загибелі внаслідок підриву патруля на окупованій території Луганської області американського представника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Порошенко засудив усі форми постійного перешкоджання бойовиками роботі СММ ОБСЄ.

«Співрозмовники обговорили підсумки телефонної розмови у Норманському форматі 18 квітня та результати американо-російських переговорів у Москві 12 квітня. Петро Порошенко висловив вдячність за тверду та непохитну позицію США на підтримку нашої держави на засадах принципу «нічого про Україну без України», — йдеться у повідомленні прес-служби Банкової.

І Порошенко, і Тіллерсон занепокоєні небезпечним розвитком ситуації на Донбасі і заявили про важливість виконання Росією Мінських домовленостей, передусім їхніх безпекових елементів.

Український президент також закликав до збереження єдиного міжнародного фронту в політиці санкцій щодо Російської Федерації до повного відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Сторони обговорили зміцнення стратегічного партнерства між Україною та США та графік двосторонніх контактів, у тому числі на найвищому рівні.

Нагадаємо, 23 квітня в результаті вибуху автомобіля ОБСЄ біля села Пришиб на окупованій території Луганщини загинув один член місії, ще двоє отримали поранення. У місії уточнили, що шестеро патрульних рухалися на двох броньованих транспортних засобах, коли стався вибух.

Народний депутат України і член колегії у Міністерстві внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що загиблим виявився громадянин Великобританії Джозеф Стоун. Агентство Reuters з посиланням на МЗС Австрії повідомляло, що загиблий працівник ОБСЄ був громадянином США.

Новини по темі:  Порошенко 13-14 июля посетит Азербайджан

Також в результаті вибуху була контужена громадянка Німеччини Іва Гнелін. Вона була доставлена до лікарні Луганська, де їй надали медичну допомогу.