Домой / Політика / Медведчук розкритикував натяки Гройсмана на недостатність повноважень

Медведчук розкритикував натяки Гройсмана на недостатність повноважень

За словами лідера "Українського вибору", Україна лине назустріч катастрофі

Медведчук розкритикував натяки Гройсмана на недостатність повноважень

Україна не просто йде в неправильному напрямку, вона лине назустріч катастрофі, вважає Віктор Медведчук. Приводом для подібної реакції політика стало інтерв’ю прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

«До недавнього часу я поділяв упевненість мільйонів українців у тому, що країна просто пішла неправильним курсом. Інтерв’ю прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана змушує мене уточнити свою позицію. Тепер я абсолютно упевнений: країна не просто йде в неправильному напрямку ― вона лине, летить на всіх парах назустріч катастрофі. Як взагалі може глава уряду робити заяви подібного роду: «…Сотнею підприємств ще можна управляти через правильні принципи. Тисячами ― нереально»? Переконаний: або принципи є, або їх немає. Дрібні, дрібні люди прийшли до влади… Навіть принципи у них, як розмінна монета: використав — і немає їх більше», — обурюється Медведчук.

На думку лідера «Українського вибору», завдання, які стоять сьогодні перед країною, явно не масштаб Володимира Гройсмана, який «береться фантазувати про 2020-й, то повертається думкою до 2004-го і вирішується міркувати на теми конституційного устрою країни, у чому розбирається ще менше, ніж у тому, як навести порядок у 3,5 тисячі підприємств».

«Я переконаний: саме злочинне скасування Януковичем даної реформи дало йому можливість правити за принципом «я начальник і нікому не підлеглий», і саме цей образ дій близький і зрозумілий колишньому директору ринку. Однак саме скасування Конституційної реформи 2004 року стало однією з причин трагічних подій початку 2014-го. Якщо б Янукович послухався поради і вчасно повернув Конституційну реформу хоча б 18 лютого, як цього вимагали протестувальники, то не було б ні Небесної сотні, ні загиблих правоохоронців. Українська історія пішла б зовсім іншим шляхом, і тисяч жертв на сході вдалося б уникнути», — підкреслив В. Медведчук.

Новини по темі:  На колишнього міністра завели справу про держзраду

Політик вважає, що через рік після заяви про те, що прем’єр покаже «як треба керувати країною», Володимир Гройсман «провалив все, що можна було провалити, і навіть те, що провалити було дуже і дуже непросто».

«Треба ж знайти якесь виправдання таким «успіхам»! І Гройсман таке виправдання знайшов: виявляється, вся справа в тому, що у нього як глави виконавчої влади бракує повноважень. Зрозуміло, «хоробрий» Гройсман у відкриту так не каже, але явно натякає. От були б у нього всі повноваження глави виконавчої влади, тоді б і показав він, «як управляти країною». Живі перекази…» — підсумував лідер «Українського вибору – Права народу».