Домой / Політика / Україна має додаткові докази фінансування Росією тероризму на Донбасі — Зеркаль

Україна має додаткові докази фінансування Росією тероризму на Донбасі — Зеркаль

Україна має додаткові докази фінансування Росією тероризму на Донбасі - Зеркаль

Українська сторона володіє багатьма фактами, які застосовувалися до українців протягом 2014-2015 років.

Міжнародний суд ООН прийняв рішення по конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в повному обсязі на користь України.

Про це розповіла голова української делегації, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, передає «5 канал».

За її словами, Україна має додаткові докази для Міжнародного суду ООН про фінансування Росією тероризму на Донбасі.

Зокрема, на запитання ведучого, які ще докази має навести українська сторона, аби цього було достатньо для суддів, Зеркаль сказала: «Ми це добре зрозуміли. І зараз фокусуємо свою увагу саме на цих питаннях, які пов’язані з усіма висловлюваннями, про які я казала, і з прив’язкою поведінки ватажків «ЛНР/ДНР» і їхніх висловлювань до залякування населення».

За словами Зеркаль, українська сторона володіє багатьма фактами, які застосовувалися до українців протягом 2014-2015 років.

«У нас є дуже багато фактів, які ми збирали протягом 2014-2015 років, коли це все починалося, щодо тих тортур, які застосовувалися до українців там, по тому, що відбувалося, які це впливало загалом на моральну атмосферу в тих регіонах, які уражені цим конфліктом».

Зеркаль також додала, що тут не треба забувати, що суд прийняв рішення по конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в повному обсязі на користь України.

«Таким чином з одного боку суд підтримав нашу юридичну позицію, а з іншого – не зробив кроку, аби не дратувати іншу сторону», – пояснила Зеркаль.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Але разом із тим суд погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України.

Новини по темі:  В Amnesty International назвали Чийгоза в'язнем совісті та закликали окупантів його звільнити

Міжнародний суд ООН частково задовольнив прохання України

«Ми на правильному шляху», — висловився президент. Суд підтвердив позицію Києва, що має право розглядати цей позов. І хоч судді відмовили у санкціях проти Росії за тероризм, вони зобов’язали Москву припинити дискримінацію кримських татар, відновити заборонений на окупованому півострові Меджліс і забезпечити освіту українською.

Суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Вони можуть включати в себе вимогу припинити фінансування бойовиків, повернути контроль над кордоном українському уряду та поважати права кримських татар та українців у Криму. Росія усі звинувачення відкидає, а експерти прогнозують — подальший розгляд справи по суті може затягнутися на роки. У Кремлі заявили, що визнають рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі проти України.

Невиконання Росією вимог суду ООН може призвести до суворих санкцій

Порошенко закликає дипломатів ґрунтовно готуватися до засідань Суду ООН. На зустрічі з міністром та заступником міністра закордонних справ Порошенко наголосив — дуже важливо, що міжнародний Суд ООН визнав Росію саме учасником конфлікту на території України, а не лише посередником.