26.04.2017 88 Views

У Кремлі відреагували на вимогу суду ООН відновити Меджліс

У Кремлі відреагували на вимогу суду ООН відновити Меджліс

Росія визнала Меджліс екстремістським і заборонила.

У Кремлі відреагували на вимогу Міжнародного суду ООН в Гаазі відновити Меджліс.

Про це повідомляють РИА Новости із посиланням на речника російського президента Дмитра Пєскова.

“Фактично ніяких обмежень для функціонування громадських організацій громадян Росії – кримських татар немає, існують різні екстремістські вияви, екстремістські організації і як, власне, як і всюди в Росії, екстремістські вияви будуть переслідуватися за законом, а все, що не заборонено, воно дозволено – і громадська діяльність, і політична, і інша – тут ніяких проблем немає “, – заявив Пєсков.

Зазначається, що, згідно із рішенням суду, Росія повинна утримуватися від введення обмежень на можливість спільноти кримських татар зберігати свої інститути влади, в тому числі меджліс, який Росія визнала екстремістським і заборонила його.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Але разом із тим суд погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України.

Суд розпочав розгляд справи 6 березня і після чотирьох днів слухань перейшов до розгляду тимчасових заходів проти Росії. Вони можуть включати в себе вимогу припинити фінансування бойовиків, повернути контроль над кордоном українському уряду та поважати права кримських татар та українців у Криму. Росія усі звинувачення відкидає, а експерти прогнозують — подальший розгляд справи по суті може затягнутися на роки. У Кремлі заявили, що визнають рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі проти України.

Позов до суду в Гаазі Україна подала 16 січня 2017 року.

Новини по темі:  Саакашвілі виступив у Чернівцях під посиленою охороною

Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН ввести тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовження порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення під тимчасово окупованому Криму і на Донбасі. 

Міжнародний суд ООН частково задовольнив позов України у справі проти Росії

Суд відмовив у тимчасових заходах проти Росії за конвенцією із заборони фінансування тероризму, хоч суд визнав, що має юрисдикцію для розгляду цієї справи. Разом з тим на думку суду, Україна не змогла надати достатньо доказів для запровадження тимчасових обмежувальних заходів. Тим часом Міжнародний суд ООН погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України.

Previous Розенко озвучив чисельність армії безробітних
Next У Гройсмана візьмуться за заміну подушок та ковдр у поїздах

You might also like

Експерт розказав, як працюватимуть чиновники із зарплатою до 70 тисяч на місяць

Покращити роботу українського уряду можна, якщо залучати науковців та громадські організації. А нові посадовці в Кабміні із зарплатою до 70 тисяч гривень на місяць цього не зроблять. Про це Gazeta.ua

Зорян и Шкиряк: мем на сюжет РосСМИ взорвал сеть

Российский канал сообщил, что организаторами убийства Гиви были Зорян и Шкиряк. Новини по темі:  В.Медведчук: по ЗВТ з ЄС пора робити офіційні висновки

Кличко причетний до підробного диплому Бондаренка, тому має бути звільнений – нардеп

Призначаючи Володимира Бондаренка на посаду свого заступника-керівника апарату, мер Києва Віталій Кличко знав про його фальшивий диплом і фальсифікував його призначення. Таку версію з трибуни Верховної Ради висловив нардеп Юрій